UFC 259: Błachowicz - Adesanya. O której godzinie? Kiedy walka?

Sporty walki
UFC 259: Błachowicz - Adesanya. O której godzinie? Kiedy walka?
fot. PAP

Jan Błachowicz - Israel Adesanya to starcie, na które z niecierpliwością czekają wszyscy polscy kibice! Tym bardziej, że "Cieszyński Książę" wystąpi w walce wieczoru gali UFC 259. O której godzinie rozpocznie się walka Błachowicz - Adesanya? Kiedy odbędzie się walka Błachowicz - Adesanya? Sprawdźcie!

Błachowicz został mistrzem UFC w kategorii półciężkiej we wrześniu 2020 roku, kiedy znokautował Dominicka Reyesa podczas UFC 253. W ten sposób spełnił jedno ze swoich wielkich marzeń. Było to jednocześnie jego dziesiąte zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie. W końcu nadszedł czas na pierwszą obronę pasa. UFC zestawiło Polaka z mistrzem kategorii średniej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie obejrzeć transmisję walki Błachowicz - Adesanya?

 

- Cieszę się, że dotarłem do takiego momentu w swoim życiu sportowym. Całe życie to robiłem właśnie dla takich chwil. Jestem szczęśliwy, że mogę walczyć z kimś takim, jak Adesanya, w takiej walce, w takiej karcie, dla największej organizacji MMA na świecie - powiedział Błachowicz w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Adesanya w swojej karierze nie przegrał jeszcze ani jednej walki. Pokonał między innymi Andersona Silvę, Kelvina Gasteluma, Roberta Whittakera, Yoela Romero i Paulo Costę. Szukając nowych wyzwań, postanowił spróbować sił w wyższej kategorii wagowej.

 

- Jest wirtuozem, bo jest nieprzewidywalny. Każdy, kto jest nieszablonowy, jest niewygodnym rywalem. To jest właśnie Adesanya. Walczy z każdej pozycji, kopie z różnych płaszczyzn, zmienia stójkę z lewej na prawą. W oktagonie jest nieuchwytny dla przeciwników. Jesteśmy pewni, że Janek wyeliminuje to w walce i go trafi. Adesanya ma nieprzewidywalny styl, ale to nie znaczy, że jest bez wad. Myślę, że znaleźliśmy na niego receptę - ocenił trener Robert Złotkowski.

UFC 259: Błachowicz - Adesanya. O której godzinie? Kiedy walka?

Błachowicz - Adesanya to walka wieczoru gali UFC 259. To starcie odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Błachowicz i Adesanya spotkają się w oktagonie około godziny 05:30-06:00.

 

Transmisja gali UFC 259: Błachowicz - Adesanya w Polsacie Sport. Początek o godzinie 02:30.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze