EBL: Polpharma Starogard Gdański przegrała z Eneą Astorią Bydgoszcz i spadnie z ligi

Pewne zwycięstwo Enea Astorii w Starogardzie Gdańskim.

W jedynym niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 98:77. Przegrany mecz zadecydował o spadku Polpharmy Starogardu Gdańskiego z Energa Basket Ligi.

Joe Furstinger był niezwykle aktywny na początku meczu i dzięki niemu Polpharma miała małą przewagę. Z drugiej strony nieźle radził sobie jednak Tomislav Gabrić, co sprawiało, że goście ciągle byli blisko. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zbudować większej różnicy na swoją korzyść. Ostatecznie akcja Markusa Loncara oznaczała remis po 10 minutach - po 21. W drugiej kwarcie kolejne trafienia Jakuba Nizioła dawały prowadzenie Enea Astorii i to gospodarze musieli gonić wynik. Starogardzianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a przyjezdni dobrze to wykorzystali. Dzięki akcji wykończonej przez Adriana Boguckiego przewaga wynosiła już 11 punktów. Zespół trenera Roberta Skibniewskiego po części odrobił strat, a po rzucie Sebastiana Kowalczyka było już tylko 40:49.

W trzeciej kwarcie bydgoszczanie starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Szalone akcje Joe Furstingera i Trevona Allena nie wystarczały do odrabiania strat. Paulius Dambrauskas i Michał Krasuski trafiali ważne rzuty i nie dawali szans rywalom. Kolejne zagrania Loncara oraz Chylińskiego ustawiły wynik po 30 minutach na 77:62. W kolejnej części meczu przewaga Enea Astorii wzrosła aż do 23 punktów dzięki trafieniom Zane’a Watermana, a także Adriana Boguckiego. Polpharma nie było w stanie nawiązać już rywalizacji, a obaj szkoleniowcy w końcówce korzystali z rezerw. Drużyna trenera Artura Gronka zwyciężyła ostatecznie 98:77.

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Nizioł z 14 punktami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Sebastian Kowalczyk - zdobył 19 punktów i 4 asysty.

Polpharma Starogard Gd. - Enea Astoria Bydgoszcz 77:98 (21:21, 19:28, 22:28, 15:21)

Polpharma Starogard Gd.: Sebastian Kowalczyk 19, Joe Furstinger 17, Trevon Allen 13, Grzegorz Surmacz 6, Isaiah Williams 5, Jacek Jarecki 5, Sebastian Walda 4, Kevin Johnson 4, Steven Haney 2, Mateusz Itrich 2, Krystian Reszka 0, Szymon Urbański 0

Enea Astoria Bydgoszcz: Jakub Nizioł 14, Corey Jerrod Sanders 13, Zane Waterman 12, Markus Loncar 12, Adrian Bogucki 11, Michał Krasuski 10, Michał Chyliński 8, Paulius Dambrauskas 8, Tomislav Gabric 7, Dorian Szyttenholm 2, Paweł Kopycki 1