Fortuna 1 Liga: Bolesny rewanż Puszczy na Arce

Puszcza Niepołomice wygrała z Arką Gdynia.

Puszcza Niepołomice zrewanżowała się Arce Gdynia za ostatnią porażkę w krajowym pucharze i wysoko pokonała gdynian wynikiem 4:0 w meczu Fortuna 1 Ligi. Pięć dni wcześniej obie drużyny mierzyły się w Fortuna Pucharze Polski, a tamto zakończyło się awansem Arki przy rezultacie 5:2.

Puszcza Niepołomice wyraźnie przystąpiła do niedzielnego spotkania Fortuna 1 Ligi zmotywowana i podrażniona ostatnim bezpośrednim starciem z Arką. Na początku marca obie ekipy mierzyły się w Fortuna Pucharze Polski, ale wysokie zwycięstwo, a w rezultacie awans do półfinału tych rozgrywek wywalczyła Arka. Mecz zakończył się wynikiem 5:2, ale niedzielne spotkanie miało zgoła odmienny przebieg.

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak bolesnego rewanżu, bowiem przez premierowe 45 minut nie padł ani jeden gol. Znacznie lepiej dla Puszczy otworzyła się druga partia, w której od razu po rozpoczęciu bramkę zdobył Szymon Kobusiński. Tym samym 22-letni pomocnik otworzył worek z golami, choć nie były one tak oczywiste.

Samobójczą bramkę na 2:0 zdobył Haris Memic w 55. minucie, a wynik z rzutu karnego podwyższył Marcin Stefanik pięć minut później. W 71. minucie przeciwników ponownie dobił Kobusiński i na tym zakończył strzelanie w Niepołomicach. Sędzia zakończył spotkanie, a Arka doznała bolesnej porażki z zespołem, który zaledwie pięć dni wcześniej "wyleczyła" z marzeń o awansie do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Sytuacja w Fortuna 1 Lidze robi się coraz ciekawsza. Puszcza z 26 punktami jest ósma, a Arka ma sześć "oczek" więcej i plasuje się trzy lokaty wyżej.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 4:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Szymon Kobusiński (46), 2:0 Haris Memic (55 - samobójcza), 3:0 Marcin Stefanik (60-karny), 4:0 Szymon Kobusiński (71).

Żółta kartka – Puszcza Niepołomice: Jakub Bartosz, Szymon Kobusiński, Erik Cikos, Tomasz Mucha. Arka Gdynia: Adam Deja.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).