Fortuna 1 Liga: Piąte zwycięstwo z rzędu GKS Tychy

W niedzielnym meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Goście rozegrali bardzo dobre spotkanie, walczyli, ale ostatecznie to podopieczni Artura Derbina dopisali trzy cenne punkty w ligowej tabeli.

Początek pierwszej połowy był spokojny w wykonaniu obu drużyn. Żadna ze stron nie chciała wyraźnie przejąć inicjatywy, czekając na to, co pokaże rywal. Gospodarze nie musieli zbyt długo, bo już w 10. minucie Patrik Misak przejął piłkę na połowie tyszan i podał do Szymona Pawłowskiego, który ruszył pod pole karne i odegrał do Słowaka. Konrad Jałocha zdołał odbić piłkę po strzale Misaka, ale futbolówka trafiła pod nogi skrzydłowego Zagłębia, który precyzyjnym uderzeniem prawą nogą umieścił ją w siatce.

Kilka minut później niebezpiecznie się zrobiło po drugiej stronie boiska. Krystian Stępniowski z trudem obronił mocny strzał Bartosza Szeligi z dystansu, który próbował jeszcze dobić Szymon Lewicki. Tym razem goście uratowali się z opresji, ale już w 39 minucie nie mieli tyle szczęścia. Kacper Piątek dograł do Bartosza Bieli na piąty metr, a ten pokonał bramkarza i doprowadził do remisu (1:1).

Tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej był spokojniejszy początek, a wraz z minutami wzrastało tempo gry. I tak w 55. gospodarze wyszli na prowadzenie, bo dość kuriozalnym golu Szeligi. Wyglądało to bardziej na dośrodkowanie niż strzał, ale dogranie było na tyle podkręcone, że futbolówka zmyliła bramkarza rywali i wpadła do siatki. W ostatnich minutach GKS powiększył jeszcze przewagę po pięknym golu Damiana Nowaka (3:1).

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)

Bramki: Bartosz Biel 39, Bartosz Szeliga 55, Damian Nowak 86 - Szymon Pawłowski 10

Gole z meczu w załączonym materiale wideo.