HME Toruń 2021: Ósme miejsce Adriana Świderskiego w trójskoku

Adrian Świderski

Adrian Świderski zajął ósme miejsce w finale trójskoku lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Polak w trzeciej próbie uzyskał 16,36. Wygrał dwukrotny wicemistrz świata Kubańczyk z portugalskim paszportem Pedro Pablo Pichardo - 17,30.

Srebro wywalczył inny Kubańczyk, ale reprezentujący Azerbejdżan Alexis Copello - 17,04, a brąz Niemiec Max Hess - 17,01.

Świderski miał tylko trzy zaliczone próby. Dwukrotnie wylądował na 16,27, a w trzeciem podejściu miał 16,36. Trzy kolejne spalił.

- Plan był całkowicie inny. Nie skakało mi się dobrze. Szkoda, że nie wyszło. Walczymy dalej o udział w igrzyskach i to jest cel numer jeden - powiedział.

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu zakończą się w niedzielę. Polacy wywalczyli dotychczas trzy srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski, w biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk.