HME Toruń 2021: Pia Skrzyszowska piąta w finale biegu na 60 m ppł

Pia Skrzyszowska

Debiutująca w tak dużej imprezie Pia Skrzyszowska zajęła piąte miejsce w biegu na 60 m ppł lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu. 19-latka uzyskała czas 7,95. Wygrała broniąca tytułu Holenderka Nadine Visser - 7,77.

- Finał to było moje marzenie. W półfinale zrobiłam wynik kosmos. Ja nie mam 20 lat, a jestem piąta w Europie. To naprawdę dobry występ - powiedziała tuż po zejściu z bieżni.

Skrzyszowska w półfinale uzyskała wynik 7,88. Od 41 lat nikt w Polsce nie biegał na tym dystansie tak szybko. W historii krajowej lekkoatletyki tylko dwie wybitne zawodniczki miały lepsze rezultaty od niej. Były nimi Zofia Bielczyk - 7,77 i Grażyna Rabsztyn - 7,84.

Karolina Kołeczek po uderzeniu w płotek odpadła w półfinale.

Polacy wywalczyli dotychczas trzy srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski, na 400 m Justyna Święty-Ersetic oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk.