Pia Skrzyszowska: Muszę się uspokoić i znowu skupić

Inne
Pia Skrzyszowska: Muszę się uspokoić i znowu skupić
fot. PAP
Pia Skrzyszowska awansowała do finału HME.

- Muszę się uspokoić i znowu skupić - powiedziała po awansie do finału halowych mistrzostw Europy w Toruniu płotkarka Pia Skrzyszowska. Jej mama, która sięgnęła po brązowy medal w skoku w dal 33 lata temu, wierzy, że już wieczorem jej 19-letnia córka pójdzie w jej ślady.

19-letnia Skrzyszowska awansowała do finału biegu na 60 m ppł halowych mistrzostw Europy. Wygrała swoją serię czasem 7,88, co jest trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Odpadła Karolina Kołeczek.

 

W półfinałach tylko broniąca tytułu Holenderka Nadine Visser osiągnęła lepszy czas - 7,86.

 

W historii polskiej lekkoatletyki tylko dwie wybitne zawodniczki miały lepsze rezultaty o Skrzyszowskiej. Były nimi Zofia Bielczyk - 7,77 i Grażyna Rabsztyn - 7,84.

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka w finale biegu na 800 m

 

- Nawet nie wiedziałam, że to trzeci wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Muszę się uspokoić i znowu skupić, bo finał już niedługo - przyznała trenująca ze swoim ojcem Skrzyszowska w rozmowie z dziennikarzami.

 

Dodała, że musi pogadać o tym biegu z tatą-trenerem, ale "jest dobrze". - Tata mówił, że już mogę biegać poniżej 7,90. Miał rację - powiedziała Skrzyszowska.

 

Jej mamą jest brązowa medalistka HME w skoku w dal z 1988 z Budapesztu Jolanta Bartczak.

 

- To wielki wynik. Trudno mi pozbierać teraz myśli. Jestem niezwykle szczęśliwa. Duma to mało powiedziane - podkreśliła Barczak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka w finale biegu na 800 m

 

Przyznała, że ma nadzieję, iż córka zrobi jej dziś prezent i po 33 latach od jej sukcesu także stanie na podium mistrzostw Europy.

 

- Jest na pewno delikatny szok po tym, co się wydarzyło. Tata popracuje jednak na pewno nad tym, aby uspokoić emocje. Pia da radę, musi się tylko skoncentrować - oceniła jej mama.

 

Finał zaplanowany jest na godz. 17.15.

 

Polacy wywalczyli dotychczas trzy srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski, na 400 m Justyna Święty-Ersetic oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie