HME Toruń 2021: Trzech zawodników z polskiej sztafety 4x400 m zakażonych koronawirusem

Inne
HME Toruń 2021: Trzech zawodników z polskiej sztafety 4x400 m zakażonych koronawirusem
fot. Cyfrasport
Trzech zawodników z polskiej sztafety 4x400 m mężczyzn jest zakażonych koronawirusem.

Trzech zawodników z polskiej sztafety 4x400 m mężczyzn jest zakażonych koronawirusem - dowiedziała się PAP. Mimo trudności sztafeta prawdopodobnie wystartuje w wieczornym finale halowych mistrzostw Europy w Toruniu.

- U trzech zawodników sztafety 4x400 m mężczyzn potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. W badaniach przeprowadzonych w ramach procedur sanitarnych przed mistrzostwami dodatni wynik testy wyszedł u jednego zawodnika. Po zastosowaniu dodatkowych wewnętrznych procedur testowania w ramach polskiej reprezentacji zakażenie wykryto u dwóch kolejnych zawodników. Wszyscy zostali poddani izolacji zgodnie z obowiązującymi przepisami - poinformował dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

 

Zobacz także: Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka w finale biegu na 800 m

 

Dodał, że sztafeta prawdopodobnie wystartuje, ale w zmienionym składzie. Z szóstki zgłoszonej do startu w tej konkurencji zdrowych jest trzech biegaczy i potrzebne będzie dobranie jednego zawodnika z innego dystansu. Naturalnym kandydatem byłby Patryk Dobek, ale on pobiegnie w niedzielę w finale 800 m.

 

Polska sztafeta 4x400 m miała kłopoty również dwa lata temu w Glasgow. Wówczas skład został zdekompletowany przez kontuzje. Na czwartej zmianie wystawiono wtedy płotkarza Damiana Czykiera. Walczył on niezwykle dzielnie, ale Polacy finiszowali na czwartej pozycji. Teraz Czykier także jest w składzie reprezentacji, ale w niedzielę ma przed sobą półfinał i najpewniej finał biegu na 60 m ppł.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie