HME Toruń 2021: Dwa medale Polaków na 800 metrów! Adam Kszczot za podium

Patryk Dobek i Mateusz Borkowski

Patryk Dobek wygrał finał biegu na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu, natomiast srebrny medal zdobył Mateusz Borkowski. Na czwartym miejscu niespodziewanie finiszował Adam Kszczot.

To dopiero pierwszy sezon Dobka na dystansie 800 m. Jeszcze przed mistrzostwami Europy mówił, że to tylko przerywnik, a latem wraca do rywalizacji na 400 m ppł. Teraz nie jest już tego taki pewien... Tym bardziej, że jego trenerem jest teraz Zbigniew Król, czyli jeszcze niedawny szkoleniowiec Kszczota. Dobek na mecie miał czas 1.46,81. To jego rekord życiowy.

O niespodziance można mówić także w kontekście Borkowskiego. Uzyskał on czas 1.46,90, a srebro wywalczył na ostatnich metrach, popisując się znakomitym finiszem.

Na 150 m przed metą potknął się Kszczot i jego zdaniem był to decydujący moment. W niedzielę uzyskał czas 1.47,23.