Marcin Tybura: Jan Błachowicz już stał się legendą

Sporty walki
Marcin Tybura: Jan Błachowicz już stał się legendą
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę na gali UFC 259 w Las Vegas.

- Z perspektywy zawodnika uważam, że Jankowi trzeba postawić pomnik za to, co robi dla polskiego MMA. On już stał się legendą - przyznał Marcin Tybura.

Jan Błachowicz nie zawiódł polskich kibiców i pokonał Isreala Adesanyę w walce wieczoru na gali UFC 259. Stawką pojedynku był pas kategorii półciężkiej. Nasz reprezentant po twardym boju wygrał na punkty i kolejny raz udowodnił swoją wartość. Pod wrażeniem dyspozycji Błachowicza byli nasi goście w studio.

 

- Z punktu widzenia fana i kolegi, to dużo większe emocje wywarła na mnie walka z Reyesem. Tutaj miałem wewnętrzny spokój. Wiedziałem, że przejście Adesanyi kategorię wyżej to nie jest taki dobry pomysł, jak on sobie myśli. Byłem spokojny o Janka - powiedział Michał Materla.

 

Zobacz także: Jan Błachowicz dla Polsatu Sport: Israel Adesanya był jednym z najlepszych na świecie. Teraz ja nim jestem

 

W podobnym tonie wypowiedział się Marcin Tybura.

 

- Z perspektywy zawodnika uważam, że Jankowi trzeba postawić pomnik za to, co robi dla polskiego MMA. On już stał się legendą. Nie zdziwię się jak Janka czeka teraz tournée po Stanach Zjednoczonych. Pewnie wróci do Polski, spotka się z fanami i odpowie na wiele pytań. Nadszedł jego czas, aby pokazać się jak najwięcej w USA - skwitował Tybura.

 

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze