MŚ Oberstdorf 2021: Klasyfikacja medalowa

Zimowe
MŚ Oberstdorf 2021: Klasyfikacja medalowa
Fot. PAP
Reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce w klasyfikacji medalowej.

W niedzielę 7 marca zakończyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym rozgrywane w Oberstdorfie. Zobacz jak w klasyfikacji medalowej zaprezentowali się reprezentanci Polski.

Za nami mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym rozgrywane w niemieckim Oberstdorfie. Sportowcy z całego globu mierzyli się w zimowych konkurencjach walcząc o medale i najwyższe laury. 

 

Polacy zgarnęli podczas tych mistrzostw dwa medale - było to kolejno złoto i brąz. Co ciekawe wszystkie zostały zdobyte w skokach narciarskich. Najpierw złoty krążek zdobył Piotr Żyła w konkursie indywidualnym na normalnym obiekcie, z kolei w sobotę Polacy drużynowo zdobyli brązowy medal w składzie ze wspomnianym Żyłą, Andrzejem Stękałą, Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorzkie słowa Adama Małysza o polskich kibicach

 

Ten rok był nieco mniej obfity w osiągnięcia dla polskiej reprezentacji niż mistrzostwa sprzed dwóch lat rozgrywane w Seefeld. Wówczas Polacy zdobyli także dwa medale, ale były to złoto (Dawid Kubacki, konkurs indywidualny na skoczni normalnej) oraz srebro (Kamil Stoch w tej samej konkurencji). Taki wynik oznaczał czwarte miejsce w ówczesnej klasyfikacji.


ZOBACZ TAKŻE: Biało-Czerwoni z brązowym medalem. "Polska jest debeściak!"

 

Tegoroczną klasyfikację zdominowali tradycyjnie Norwedzy. Kraj z Półwyspu Skandynawskiego może się poszczycić aż 31 zdobytymi medalami. W ich skład wchodzi 13 złotych, 12 srebrnych oraz 6 brązowych krążków. Warta uwagi jest także ich przewaga nad drugim miejscem w medalowej klasyfikacji. Wicelider tego rankingu - Austria ma na swoim koncie raptem siedem medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

 

Końcowa klasyfikacja medalowa MŚ w Oberstdorfie 2021:

Miejsce Kraj Złote Srebrne Brązowe RAZEM:
1.

Norwegia

13 12 6 31

2.

Austria 4 1 2 7
3. Szwecja 2 2 3 7
4. Niemcy 2 2 2 6
5. RSF (Rosja) 1 2 2 5
6. Słowenia 1 1 4 6
7. Polska 1 0 1 2
8. Finlandia 0 2 1 3
9. Japonia 0 1 2 3
10. Szwajcaria 0 1 0 1
11. Francja 0 0 1 1
 
PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie