Odkrycie PlusLigi trafi do Olsztyna? "Po takim sezonie nie idzie się do słabszego klubu!"

Siatkówka
Odkrycie PlusLigi trafi do Olsztyna? "Po takim sezonie nie idzie się do słabszego klubu!"
fot. Cyfrasport
Karol Butryn po sezonie ma przenieść się do Olsztyna.

Jeden z liderów Asseco Resovii Rzeszów Karol Butryn ma po sezonie trafić do Indykpolu AZS Olsztyn. Zdaniem ekspertów "Prawdy Siatki" nie jest to najlepszy kierunek dla atakującego. - Po takim sezonie idzie się do lepszego, a nie do słabszego klubu - powiedział Łukasz Kadziewicz.

Asseco Resovia nie najlepiej rozpoczęła sezon, lecz z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Podopieczni Alberto Giulianiego aktualnie plasują się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Duża w tym zasługa Butryna, który jest jednym z liderów zespołu.

 

- Karol to specyficzna osoba. Od kilku tygodni ciągnie drużynę, daje jej bardzo dużo. Widać, że dogadał się z Fabianem Drzyzgą. Mam wrażenie, że od momentu rozpoczęcia burzy transferowej w Rzeszowie i od kiedy zaczęto mówić o podpisaniu kontraktu z Maciejem Muzajem, to on nagle wystrzelił z formą. Mówi się, że jest dogadany z Olsztynem. Tam ma trafić również De Falco, Firlej. To duże zmiany - powiedział Jerzy Mielewski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bezlitosne przepisy w fazie play-off PlusLigi! Walkowery mogą zadecydować o mistrzostwie?

 

Łukasz Kadziewicz już przed rozpoczęciem rozgrywek spodziewał się, że atakujący będzie jasnym punktem całej ligi.

 

- Przed sezonem powiedziałem, że Karol Butryn będzie odkryciem, a Asseco Resovia mistrzem Polski, dlatego muszę się tego trzymać. Ta drużyna ciągle jedzie na zaciągniętym ręcznym, szczególnie na początku rozgrywek - ocenił ekspert Polsatu Sport.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Kwolek zmienił pozycję na boisku! Mistrz świata w zaskakującej roli w meczu z ZAKSĄ

 

Zdaniem Marcina Lepy kierunek, jaki ma obrać 27-letni atakujący, jest kompletnie nietrafiony.

 

- Nie rozumiem, jak najlepszy atakujący sezonu zasadniczego PlusLigi może przejść z Resovii do Olsztyna, czyli z drużyny bijącej się o medale, do takiej, która nie zagra w play-offach. Coś tu szwankuje, to mi nie pasuje i nie powinno tak wyglądać - skomentował. - Karola powinien przejąć klub walczący o czwórkę - dodał.

 

Kadziewicz zgodził się z tym i zasugerował, że siatkarz ten powinien poszukać sobie mocniejszej drużyny, a nawet wskazał konkretny klub.

 

- Widziałbym go z szybko grającym Toniuttim w Jastrzębiu. Po takim sezonie idzie się do lepszego, a nie do słabszego klubu - powiedział.

 

Asseco Resovia ma przed sobą ostatni mecz fazy zasadniczej PlusLigi. W poniedziałek zmierzy się właśnie z Indykpolem AZS Olsztyn. Transmisja tego spotkania od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze