Pierwszy gol Bartosza Bereszyńskiego w Serie A. Co za bramka!

Bramka w meczu z Cagliari była pierwszym golem Bartosza Bereszyńskiego w Serie A.

Obrońca Sampdorii Bartosz Bereszyński strzelił pierwszego gola w rozgrywkach Serie A. Polak uderzył z ostrego kąta, zdobywając piękną bramkę na 1:1 w meczu 26. kolejki ligi włoskiej z Cagliari. Ostatecznie jego drużyna zremisowała 2:2.

Bereszyński strzelił gola w 78. minucie, gdy jego drużyna przegrywała 0:1 po bramce Brazylijczyka Joao Pedro. Polak dobiegł do piłki po prostopadłym podaniu Urugwajczyka Gastona Ramireza i oddał bardzo mocny strzał z pierwszej piłki, posyłając piłkę do bramki tuż obok rąk Alessio Cragno. Bramkarz Cagliari nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Dwie minuty później Sampdoria objęła prowadzenie po golu Manolo Gabbiadiniego, ale w szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu na 2:2 ustalił Radja Nainggolan.

Trafienie na 1:1 było pierwszym golem Bartosza Bereszyńskiego w Serie A. Przypomnijmy, że Polak do Sampdorii przeniósł się w styczniu 2017 roku. Wcześniej był zawodnikiem Legii Warszawa, Lecha Poznań i Warty Poznań.

Sampdoria Genua zajmuje 10. miejsce z 32 punktami, Cagliari ma o 10 mniej i jest na 17. pozycji. W niedzielę w kadrze meczowej Cagliari zabrakło innego z polskich piłkarzy Sebastiana Walukiewicza.