PlusLiga: Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W drugim meczu niedzielnych zmagań z PlusLigą Trefl Gdańsk zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Obie ekipy mają już zagwarantowany udział w fazie play-off, jednak od wyniku tego starcia, a także pozostałych spotkań ostatniej kolejki zależeć będzie układ miejsc w tabeli przed najciekawszą częścią sezonu. Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie na Polsatsport.pl.

Zawiercianie plasują się na siódmej pozycji ligowej tabeli i są pewni udziału w fazie play-off, bowiem ósmy Ślepsk Malow Suwałki traci do nich aż 10 punktów. Natomiast od szóstej PGE Skry i piątej VERVY Warszawa Aluron dzielą tylko dwa oczka. Przed niedzielnym meczem pewne jest tylko jedno – wyłącznie zwycięstwo daje Aluron CMC Warcie Zawiercie szanse na awans w tabeli i tym samym uniknięcie w ćwierćfinale Jastrzębskiego Węgla.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Czarni odwrócili losy spotkania w Katowicach

 

Gdańszczanie jeśli wygrają za trzy punkty, utrzymają przed fazą play-off trzecią pozycję w ligowej stawce. Jeśli natomiast losy niedzielnego meczu rozstrzygałby tie-break, wtedy już Trefl musi obserwować wyniki pozostałych meczów ostatniej kolejki. Czwarta Asseco Resovia traci do Gdańskich lwów tylko jeden punkt i mierzyć się będzie z Indykpolem AZS, a piątą VERVĘ Warszawa i szóstą PGE Skrę dzielą od gdańszczan tylko dwa punkty. Ich rywalami będą natomiast odpowiednio Grupa Azoty ZAKSA i MKS Będzin. Pewne jest z kolei, że Trefl nie zakończy rundy zasadniczej niżej niż na szóstej pozycji.

 

Rozwiązań jest kilka, dlatego kibicom nie pozostaje nic innego jak śledzenie meczów, analiza i czekanie na ostatnie spotkanie fazy zasadniczej.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie