Puchar Francji: Kompromitacja Olympique Marsylia! Honorowy gol Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik strzelił gola, jednak Olympique Marsylia pożegnał się z Pucharem Francji.

Piłkarze Olympique Marsylia skompromitowali się w Pucharze Francji... W 1/16 finału przegrali na wyjeździe z czwartoligowym Canet Roussillon 1:2! Honorowego gola strzelił Arkadiusz Milik.

Wydawało się, że mecz z Canet Roussillon będzie spacerkiem dla OM. W podstawowym składzie, oprócz Milika, pojawili się między innymi Alvaro, Yuto Nagatomo, Boubacar Kamara, Dimitri Payet czy Valere Germain.

W 21. minucie gospodarze otworzyli wynik. Fantastyczny strzałem z rzutu wolnego popisał się Jeremy Posteraro, nie dając żadnych szans Yohannowi Pele. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali. W 38. minucie po dośrodkowaniu Milik pokonał bramkarza uderzeniem głową. Jeśli ktoś sądził, że marsylczycy pójdą za ciosem, to był w błędzie. W 71. minucie gola na wagę sensacyjnego awansu strzelił Yohan Bai.

- Jestem pełen podziwu dla Canet. Nie spodziewałem się tego - mówił ekspert Polsatu Sport Jacek Ziober.

Milik, który rozegrał pełne 90 minut, przeniósł się w styczniu z Napoli do OM. Od tej pory rozegrał pięć meczów, w których strzelił trzy gole.

Canet Roussillon - Olympique Marsylia 2:1 (1:1)
Bramki: Jeremy Posteraro 21, Yohan Bai 71 - Arkadiusz Milik 38