Robert Jocz zdradził plan Jana Błachowicza na walkę z Israelem Adesanyą

Sporty walki
Robert Jocz zdradził plan Jana Błachowicza na walkę z Israelem Adesanyą
fot. Polsat Sport
UFC 259: Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę!

Jan Błachowicz podczas gali UFC 259 dokonał czegoś niesamowitego. Nie był faworytem, a pokonał Israela Adesanyę w niesamowitej walce i obronił pas wagi półciężkiej UFC. - Plan był taki, żeby w późniejszych etapach walki go przytrzymać na ziemi i punktować. Parę tych prostych ciosów weszło i to też zrobiło robotę - skomentował pojedynek Robert Jocz główny trener Polaka.

Dominik Durniat: Nie byliśmy świadkami legendarnej polskiej siły tylko legendarnego polskiego game planu. Rozpracowaliście rywala znakomicie.

 

Robert Jocz: Taki był plan, żeby w późniejszych etapach walki go przytrzymać na ziemi i punktować. Israel bardzo dobrze broni obalenia co było widać w pierwszej rundzie, kiedy Janek spróbował to kontrolnie zrobić, ale on od razu wstał. W miarę możliwości chcieliśmy kontynuować próby obalania, żeby go osłabić no i się udało.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 259: Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę!

 

Justyna Kostyra: Najważniejsza kwestia, co teraz trener czuje?

 

Ogromną radość.

 

Tomasz "TJ" Marciniak: Jak zapatrywaliście się na walkę w stójce, bo my byliśmy zaskoczeni, że to wyglądało naprawdę wyrównanie. Janek w niczym nie ustępował, a w technikach pięściarskich nawet przeważał. I jak jego noga?

 

Nikt tak naprawdę nie wie jaki Janek ma zasięg, dopóki nie stanie naprzeciwko niego. Parę tych prostych weszło i to też zrobiło robotę. Noga również była ważnym elementem tej walki, by nie dać jej wyłączyć. Jest mocno okopana, ale wytrzymała na tyle, żeby kontynuować walkę.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie