Wygląd Peterki zaszokował kibiców. "Mój Boże, co on ze sobą zrobił?!"

Zimowe
Wygląd Peterki zaszokował kibiców. "Mój Boże, co on ze sobą zrobił?!"
Fot. PAP/EPA
Zdjęcie z 1 stycznia 2003 roku. Na podium najlepsi skoczkowie drugiego konkursu 51. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Od lewej: Adam Małysz i Austriak Andreas Goldberger (ex aequo drugie miejsce) oraz Słoweniec Primoż Peterka (miejsce pierwsze).

Były słoweński skoczek Primož Peterka w sobotę był gościem studia w słoweńskiej telewizji TV SLO 2. Fanów skoków przykuł zaszokował jego wygląd. Po twarzy Słoweńca wyraźnie widać trudy życia, a nie od dziś wiadomo, że przez długie lata miał problemy z alkoholem.

- Gościem sobotniego studia SLO2 był dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, Primoz Peterka i... brak słów - napisał w sobotę na Twitterze Adam Bucholz, dziennikarz serwisu skijumping.pl.

 

Kibice skoków nie kryli zaskoczenia stanem zdrowia Słoweńca, który w lutym skończył dopiero 42 lata. Jako młody skoczek należał do światowej czołówki tej dyscyplinie, jednak nie udźwignął ciężaru sławy i sukcesu. W przeszłości wywalczył m.in. brązowy medal olimpijski (Salt Lake City 2002) oraz mistrzostw świata (Oberstdorf 2005), dwukrotnie zdobył Kryształową Kulę (w sezonach 1996/97 i w 1997/98).

 

ZOBACZ TAKŻE: Biało-Czerwoni z brązowym medalem. "Polska jest debeściak!"

 

Ostatnie punkty zdobył w styczniu 2009 w Zakopanem, gdzie zajął 23. miejsce. Ostatni oficjalny występ w zawodach Pucharu Świata w lutym 2009 roku, gdy uplasował się na 37. pozycji. Od tej pory startował tylko w Pucharze Kontynentalnym i zawodach FIS Cup. W marcu 2011 ogłosił zakończenie kariery. Miał wtedy 32 lata.

 

 

W 2019 ogłoszono, że Peterka został trenerem reprezentacji Turcji w skokach narciarskich. Jeszcze wiosną tego samego roku został on zastąpiony przez swojego rodaka Nejca Franka.

 

Od lat wiadomo, że Słoweniec nadużywał alkoholu, który doprowadził do wielu problemów rodzinnych, a także rozstania z żoną Renatą Bohinc. Poza tym Peterka aż czterokrotnie tracił prawo jazdy na skutek prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Kilkakrotnie przeżywał też załamania nerwowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorzkie słowa Adama Małysza o polskich kibicach

 

Polscy kibice byli zaskoczeni wyglądem 43-letniego Słoweńca. "Stary już jestem, bo pamiętam go jeszcze ze skoczni, ale czegoś takiego nigdy bym się nie spodziewał", "Mój Boże, co on ze sobą zrobił?!", "Jeden z moich sportowych idoli z dzieciństwa. Smutne", "Że co? Aż ciężko w to uwierzyć... Nigdy w życiu bym nie poznał, gdyby nie opis" - to tylko niektóre z komentarzy na Twitterze.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie