Giovanni Guidetti na dłużej z reprezentacją Turcji. "Jestem zaszczycony"

Siatkówka
Giovanni Guidetti na dłużej z reprezentacją Turcji. "Jestem zaszczycony"
fot. Cyfrasport
Giovanni Guidetti będzie prowadził reprezentację Turcji przez kolejne cztery lata.

Turecka Federacja Siatkówki ogłosiła, że przedłużyła kontrakt z trenerem Giovannim Guidettim o cztery lata. Włoski szkoleniowiec będzie prowadził żeńską reprezentację Turcji do 2024 roku.

Guidetti jest selekcjonerem reprezentacji Turcji od 2017 roku. Jego kontrakt miał wygasnąć latem tego roku, lecz tak się nie stanie. Włodarze federacji zdecydowali się bowiem przedłużyć umowę o kolejne cztery lata.

 

 

- Na początku chciałbym podziękować prezydentowi federacji Mehmetowi Akifowi Üstündağowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył. Dziękuję także członkom mojego sztabu i zawodniczkom. Wierzę, że przez cztery lata wykonaliśmy kawał dobrej roboty, dlatego federacja nam ufa. Jestem zaszczycony, że mogę kontynuować pracę dla Turcji, bo ten kraj dał mi do tej pory wszystko. Obiecuję, że będę dawać z siebie wszystko - powiedział Guidetti.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kadziewicz ostro o trenerze z PlusLigi. "To paszport, nie umiejętności"

 

Turcja pod wodzą 48-letniego szkoleniowca zdobyła dwa medale mistrzostw Europy (srebro w 2017 roku i brąz w 2013 roku), a także stanęła na drugim stopniu podium w Lidze Narodów.

 

Guidetti jest niezwykle utytułowanym trenerem zarówno jeśli chodzi o siatkówkę reprezentacyjną jak i klubową. Wcześniej był także szkoleniowcem drużyn narodowych Bułgarii, Niemiec i Holandii. Aktualnie łączy pracę selekcjonera z prowadzeniem VakifBanku Stambuł.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie