Jan Błachowicz wygrywa w UFC, a Polsat Sport na rynku telewizyjnym

Sporty walki
Jan Błachowicz wygrywa w UFC, a Polsat Sport na rynku telewizyjnym
fot. PAP
Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę w walce wieczoru UFC 259

Mistrzowska walka Jana Błachowicza, która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. W jej trakcie Polsat Sport był drugą najchętniej oglądaną stacją spośród wszystkich dostępnych w Polsce. Z kolei w tak zwanej grupie komercyjnej, najatrakcyjniejszej dla reklamodawców, Polsat Sport pokonał wszystkie kanały, w tym także te dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej!

Gala UFC 259 z walką wieczoru Jan Błachowicz vs Israel Adesanya odbyła się w nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas. Mimo dużej różnicy czasu między Polską i Stanami Zjednoczonymi, wydarzenie to zelektryzowało polskich telewidzów i fanów MMA. W momencie wejścia Polaka do oktagonu ponad 10% wszystkich widzów w wieku 16-49 lat oglądało Polsat Sport, co dało stacji tytuł niekwestionowanego lidera oglądalności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szef UFC w szoku po wypowiedzi Jana Błachowicza!

 

Jeszcze większe wrażenie robią wyniki badań przeprowadzonych wśród wszystkich widzów z włączonymi telewizorami, niezależnie od grupy wiekowej, miejsca zamieszkania czy zainteresowań. W tym zestawieniu Polsat Sport zajął drugie miejsce w całej Polsce, zostawiając daleko w tyle nie tylko inne kanały sportowe, ale także stacje ogólnotematyczne, dysponujące dużo większym zasięgiem technicznym wynikającym z dostępności w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Błachowicz został mistrzem organizacji UFC w wadze półciężkiej we wrześniu 2020 roku po widowiskowym nokaucie na Dominicku Reyesie. Po półrocznej przerwie "Cieszyński Książe" wrócił do oktagonu, by po raz pierwszy bronić mistrzowskiego pasa w starciu z Adesanyą. Nigeryjczyk to czempion kategorii średniej UFC i jedna z największych gwiazd całej organizacji. Adesanya do czasu pojedynku z Błachowiczem szczycił się mianem niepokonanego.

 

Błachowicz to drugi polski mistrz Ultimate Fighting Championship. Przed nim posiadaczką pasa największej organizacji MMA na świecie była Joanna Jędrzejczyk.

Skrót walki Błachowicz - Adesanya:

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze