Siatkarki Developresu górą w hicie Tauron Ligi!

W hitowym starciu 22. kolejki Tauron Ligi Developres SkyRes Rzeszów wygrał z Grupą Azoty Chemikiem Police 3:1. Dla siatkarek z Rzeszowa, które już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli, był to ostatni mecz fazy zasadniczej. Chemik ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Jokerem Świecie.

Siatkarki Developresu uzyskały przewagę w środkowej części premierowej partii (16:11, 20:15). Gospodynie miały piłkę setową po błędzie rozegrania policzanek (24:22) i wówczas... rozpoczęły się emocje. Skutecznym atakiem popisała się Jovana Brakocevic-Canzian, w kolejnej akcji błąd popełniły gospodynie, co oznaczało grę na przewagi. W niej siatkarki Chemika przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, a skuteczny atak Martyny Łukasik przyniósł decydujący punkt (27:29).

Druga odsłona nie przyniosła większych emocji. Po początkowej przewadze przyjezdnych (3:6), rzeszowianki przejęły inicjatywę i w środkowej części seta wypracowały sobie wyraźną przewagę (16:11). W końcówce nie dały rywalkom dojść do głosu. Jelena Blagojević wywalczyła piłkę setową (24:17), a decydujący punkt przyniosła zepsuta zagrywka rywalek (25:18).

W trzecim secie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, a wynik długo oscylował wokół remisu (8:8, 14:14, 18:18). Po ataku Natalii Mędrzyk przyjezdne miały piłkę setową (23:24), ale po chwili skutecznie zaatakowała Blagojević. Grę na przewagi otworzył atak Brakocevic-Canzian, trzy kolejne punkty padły jednak łupem Developresu. Rywalki nie potrafiły skończyć ataków – najpierw posłały piłkę w aut, a w dwóch kolejnych akcjach odbiły się od bloku gospodyń (27:25).

Rzeszowianki efektownie rozpoczęły kolejną partię (4:0), ale później gra się wyrównała, przyjezdne złapały punktowy kontakt (11:10) i losy seta ważyły się do samego końca. Po bloku na Agnieszce Kąkolewskiej gospodynie miały piłkę meczową, a w kolejnej akcji Blagojević ustaliła wynik seta na 25:22 i zakończyła spotkanie.

Najwięcej punktów: Kiera Van Ryk (32), Jelena Blagojević (16), Juliette Fidon-Lebleu (14) – Developres; Jovana Brakocevic-Canzian (26), Agnieszka Kąkolewska (11) – Chemik. MVP: Kiera Van Ryk (29/54 = 54% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 1 punktowy blok).

Developres i Chemik wcześniej mierzyły się w obecnym sezonie dwukrotnie i w obu starciach górą była ekipa z Polic. W pierwszej rundzie Tauron Ligi (11. kolejka, 12 stycznia) Chemik wygrał we własnej hali 3:2 (15:13 w tie-breaku). Do drugiej konfrontacji doszło w Rzeszowie, w ćwierćfinale Pucharu Polski. Developres znów przegrał 2:3 (13:15 w tie-breaku).

Developres: Marta Krajewska, Jelena Blagojević, Anna Stencel, Aleksandra Rasińska, Kiera Van Ryk, Gabriela Polańska – Aleksandra Krzos (libero) oraz Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Grabka. Trener: Stephane Antiga.
Chemik: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Indy Baijens – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Paulina Bałdyga. Trener: Ferhat Akbas.

Wyniki meczów 22. (ostatniej) kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2021-03-06: DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:18, 46:44, 22:25, 15:13)
2021-03-06: Enea PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:20, 17:25, 22:25, 24:26)
2021-03-06: Joker Świecie – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 14:25)
2021-03-07: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:17, 25:17, 23:25, 22:25, 15:9)
2021-03-08: Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (27:29, 25:18, 27:25, 25:22)
2021-03-09: Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław (wtorek, godzina 17.00).