TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police. Relacja na żywo

Siatkówka

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police... i wszystko jasne. Kibice wiedzą, że chodzi o siatkarski "smakołyk", który stać będzie na najwyższym poziomie, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, według którego zwycięzcę wyłoni dopiero tie-break. W tej parze są też rachunki do wyrównania. Te starsze, i te całkiem świeże. Relacja na żywo z meczu Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police na Polsatsport od godziny 17:30.

Gospodynie mają już zapewnione pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, ale nie ma mowy o "odpuszczaniu". Tu właśnie w grę wchodzą wspomniane zaszłości, drużyna z Rzeszowa ma bowiem za co rewanżować się policzankom. Jest dopiero początek marca, a w tym roku Developres SkyRes już dwukrotnie przegrał z Chemikiem. 12 stycznia w meczu ligowym, a 12 lutego w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski. To drugie spotkanie okrzyknięto przedwczesnym finałem, bo dokładnie przed rokiem, 8 marca 2020 drużyny te spotkały się w decydującym meczu turnieju o krajowy puchar. Wtedy też lepsza była ekipa z Polic.

 

Wszystkie wspomniane starcia skończyły się wynikiem 3:2, co więcej, we wszystkich tie-breaki były bardzo wyrównane i padał w nich rezultat 15:13. Tak może być również w poniedziałkowym meczu w hali na Podpromiu. Podopieczne trenera Stephane'a Antigi mają już spokojne głowy, wiadomo, że będą najlepsze po rundzie zasadniczej, a ich pierwszym rywalem w fazie play-off będzie Energa MKS Kalisz. Tego już nic nie zmieni. Jednak o braku motywacji w meczu z Grupą Azoty Chemikiem na pewno nie może być mowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda polskiej siatkówki przechodzi na emeryturę

 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja policzanek. Po słabym początku sezonu siatkarki trenera Ferhata Akbasa złapały wiatr w żagle i zaczęły marsz w górę tabeli. Obecnie zajmują w niej czwarte miejsce, ale do rozegrania mają jeszcze dwa mecze. Jeżeli w poniedziałek w Rzeszowie i w najbliższy czwartek u siebie - w spotkaniu z Jokerem Świecie - zdobędą komplet punktów, fazę zasadniczą sezonu zakończą na drugiej pozycji. Powtórka wyniku z ostatnich potyczek z Developresem SkyRes ich nie urządza, bowiem w przypadku straty choćby punktu, ta szans im ucieknie.

 

Poniedziałkowy mecz w Rzeszowie transmitować będziemy w Polsacie Sport, a w Internecie przeprowadzimy relację.

 

Relacja na żywo z meczu Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police na Polsatsport od godziny 17:30.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze