UEFA ukarała sędziów za incydent rasistowski w meczu PSG - Basaksehir

Piłka nożna
UEFA ukarała sędziów za incydent rasistowski w meczu PSG - Basaksehir
Fot. PAP/EPA
Do zdarzenia doszło w grudniu 2020 roku.

Decyzją UEFA sędzia Sebastian Coltescu został zawieszony do końca sezonu. Jest to efekt zajścia do jakiego doszło podczas spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rumuński arbiter został oskarżony o użycie rasistowskiego określenia w stronę członka sztabu szkoleniowego tureckiego zespołu Pierre'a Webo.

UEFA w tej sprawie przeprowadziła śledztwo. Kilka tygodni temu pojawiły się informacji, że w incydencie nie dopatrzono się znamion rasizmu. W poniedziałkowe popołudnie UEFA opublikowała jednak komunikat, w którym poinformowała, że Rumun zostanie ukarany za swoje zachowanie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek nie wystąpią w meczu z Anglią?

 

43-letni sędzia został zawieszony do końca sezonu 2020/2021. Ponadto został zobligowany do wzięcia udziału w specjalnym programie edukacyjnym. Coltescu musi wziąć udział w szkoleniu przed 30 czerwca 2021 roku. Ukarany został też Octavian Sovre. Arbiter liniowy otrzymał upomnienie, a do tego również musi wziąć udział w programie edukacyjnym. 

 

 

Do zdarzenia doszło podczas spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain i Istanbul Basaksehir. W 14. minucie meczu mecz został przerwany. Asystent trenera Basaksehir Pierre Webo oskarżył sędziego technicznego Sebastiana Coltescu o użycie stwierdzenia "daj kartkę! temu czarnemu!". Później pojawiły się również głosy, że obraźliwych słów mógł użyć sędzia liniowy Octavian Sovre.

 

Po incydencie wywiązała się awantura, w wyniku której piłkarze nie wrócili już na boisko. Spotkanie zostało przełożone na następny dzień i zostało posędziowane przez inny zespół arbitrów. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze