Co dalej z Michalem Doleżalem? "Nie ma potrzeby do rozmowy o jego kontrakcie"

Zimowe
Co dalej z Michalem Doleżalem? "Nie ma potrzeby do rozmowy o jego kontrakcie"
fot. Cyfrasport
Michal Doleżał ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z PZN.

Na ten moment nie ma potrzeby do rozmowy z trenerem Michałem Doleżalem o jego kontrakcie. W tym sezonie najwięcej czasu z kadrą, z ramienia PZN, spędzał Adam Małysz i na jego opiniach się opieramy. Nie ma żadnych sygnałów ani przesłanek o zakończeniu współpracy - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner na temat przyszłości trenera Michala Doleżala w rozmowie z Interią.

Kończący się sezon dla polskich skoczków jest udany. Najpierw brąz w konkursie drużynowym podczas mistrzostw świata w lotach w Planicy. Potem triumf w Turnieju Czerech Skoczni Kamila Stocha, wreszcie złoty medal Piotra Żyły na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie i brąz drużyny w konkursie na dużej skoczni. Po raz pierwszy w karierze na podium Pucharu Świata stanął też Andrzej Stękała. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje Kamil Stoch.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stefan Horngacher nie wierzył w Dawida Kubackiego

 

Do sukcesów naszych skoczków poprowadził Michal Doleżal. Teraz pojawia się pytanie, co dalej z jego pracą dla polskiej kadry. Kontrakt czeskiego trenera z Polskim Związkiem Narciarskim wygasa za rok, po igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

 

- Na ten moment nie ma potrzeby do rozmowy z trenerem Michałem Doleżalem o jego kontrakcie. W tym sezonie najwięcej czasu z kadrą, z ramienia PZN, spędzał Adam Małysz i na jego opiniach się opieramy. Nie ma żadnych sygnałów ani przesłanek o zakończeniu współpracy. Nie ma w tym temacie żadnych dywagacji. Jest wręcz przeciwnie, jesteśmy zadowoleni z jego pracy. Tajemnica sukcesów naszej kadry tkwi chyba w profesjonalizacji całego zespołu. Wszystko jest uporządkowane, dba się o każdy szczegół - powiedział Interii Tajner.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

 

Zbigniew Czyż, Interia
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie