EBL: Enea Astoria Bydgoszcz zdecydowanie lepsza od Asseco Arki Gdynia

Michał Chyliński był liderem Enea Astorii w meczu z Asseco Arką

Enea Astoria Bydgoszcz wygrała z Asseco Arką Gdynia 103:73 (26:14, 26:15, 21:18, 30:26) w zaległym meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi. Siedemnaście punktów dla gospodarzy zdobył Michał Chyliński, doskonale zagrał też Corey Sanders z 15 punktami, 13 asystami i sześcioma zbiórkami. W ekipie gości wyróżnił się Filip Dylewicz, który zdobył 13 punktów i miał dziewięć zbiórek.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia. Co prawda pierwsze punkty w meczu zdobył Michał Kołodziej, ale Enea Astoria odpowiedziała serią serią 14:0. Świetni w tym fragmencie byli Sanders oraz Chyliński. Asseco Arka zaczęła reagować trafieniami Mikołaja Witlińskiego, ale po 10 minutach i rzucie Zane’a Watermana było 26:14.

W drugiej kwarcie bydgoszczanie krok po kroku powiększali prowadzenie. Chyliński oraz Paulius Dambrauskas pokazywali bardzo dobrą formę, a gdynianie mieli spore problemy w ataku, nawet mimo "trójek" powracającego do gry Krzysztofa Szubargi. Dzięki akcji Adriana Boguckiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:29.

Między innymi dzięki trafieniom Kołodzieja gdynianie w trzeciej kwarcie potrafili odrobić część strat, ale 20 punktów przewagi to było ciągle bardzo dużo. Chyliński i Tomislav Gabric nie pozwalali rywalom na nic więcej. "Trójka" Jakuba Nizioła w ostatniej sekundzie tej części gry pozwoliła ekipie trenera Artura Gronka prowadzić aż 73:47.

Ostatnia kwarta już niczego nie mogła zmienić. Ratować sytuację starali się weterani Adam Hrycaniuk i Filip Dylewicz, ale ich dobra gra nie wystarczała. Po rzutach wolnych Boguckiego bydgoszczanie prowadzili aż 31 punktami, Asseco Arka odrobiła z tego zaledwie jeden.

Enea Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 103:73 (26:14, 26:15, 21:18, 30:26)

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 17, Corey Jerrod Sanders jr 15, Jakub Nizioł 14, Paulius Dambrauskas 13, Michał Krasuski 11, Adrian Bogucki 9, Tomislav Gabric 8, Markus Loncar 6, Zane Waterman 5, Marcin Nowakowski 3, Paweł Kopycki 2, Dorian Szyttenholm 0.

Asseco Arka Gdynia: Filip Dylewicz 13, Michał Kołodziej 11, Mikołaj Witliński 11, Karlo Vragovic 10, Adam Hrycianiuk 10, Mateusz Kaszowski 9, Krzysztof Szubarga 6, Bartłomiej Wołoszyn 2, Jakub Kobel 1.