Jurgen Klopp nowym trenerem reprezentacji Niemiec? Jasna deklaracja szkoleniowca

Piłka nożna
Jurgen Klopp nowym trenerem reprezentacji Niemiec? Jasna deklaracja szkoleniowca
fot. PAP
Jurgen Klopp

Joachim Loew poinformował we wtorek, że po mistrzostwach Europy w 2021 roku zakończy swoją pracę z reprezentacją Niemiec. Od razu po decyzji Loewa ruszyła giełda nazwisk trenerów, którzy mogą przejąć po nim posadę. Wśród nich pojawił się również Jurgen Klopp, który odniósł się już do doniesień na konferencji prasowej. - Czy jestem do dyspozycji drużyny narodowej? Nie. Na pewno nie latem - powiedział Klopp.

Jurgen Klopp od października 2015 roku jest szkoleniowcem Liverpoolu, z którym w 2019 roku wygrał Ligę Mistrzów, a rok później triumfował w Premier League. Kilkanaście miesięcy temu Niemiec podpisał nowy kontrakt z The Reds, który ma obowiązywać do lata 2024 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE - Premier League: Szósta z rzędu porażka Liverpoolu na Anfield

 

Mimo to nazwisko Jurgena Kloppa błyskawicznie pojawiło się w niemieckiej prasie w kontekście nowego selekcjonera reprezentacji. Jak sam szkoleniowiec odnosi się do informacji mediów, które łączą go z kadrą? - Czy jestem do dyspozycji drużyny narodowej? Nie. Na pewno nie latem - powiedział Klopp na konferencji prasowej. - Mam trzy lata kontraktu w Liverpoolu. Kiedy podpisujesz umowę, chcesz jej dotrzymać, prawda? - zapytał retorycznie.

 

Trener Liverpoolu został więc zapytany o to, kto powinien być następcą Joachima Loewa w kadrze. - Jestem niewłaściwą osobą, by odpowiadać na to pytanie. Jest wielu niemieckich menedżerów, którzy mogli, by pracować w kadrze - stwierdził. Podsumował również kadencję Loewa. - Jogi wykonał niesamowitą pracę przez tyle lat. Rozumiem jego decyzję - dodał Klopp.

 

61-letni Loew we wtorek ogłosił, że po tegorocznych mistrzostwach Europy pożegna się z dotychczasową funkcją, którą pełnił nieprzerwanie od lipca 2006 roku. Wcześniej był asystentem Jurgena Klinsmanna, który wraz z Niemcami zdobył brązowy medal na mudialu we własnym kraju.

 

– To bardzo przemyślana decyzja. Podejmuję ją z dumą, bo możliwość pracy z naszymi najlepszymi zawodnikami od siedemnastu lat była dla mnie czymś szczególnym. Przeżyłem z drużyną wiele triumfów i magicznych, ale też trudnych chwil. Będę na zawsze wdzięczny DFB za stworzenie idealnego środowiska pracy – przyznał Loew.

 

Klopp już w przeszłości był pytany o to czy poprowadziłby reprezentację naszych zachodnich sąsiadów. Odparł wtedy: - W przyszłości jak najbardziej, ale w tej chwili mam inne zadania. Mam pracę i to całkiem intensywną, więc nie wyobrażam sobie jej zamienić na coś innego - powiedział w listopadzie 2020 roku.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze