Liga Mistrzów: Borussia Dortmund - Sevilla FC. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - Sevilla FC

Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Sevillą 2:2, dzięki czemu przypieczętowała awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rewanżu w głównych rolach wystąpili Erling Braut Haaland i Youssef En-Nesyri, którzy strzelili po dwa gole dla swoich zespołów. Zobaczcie skrót meczu Borussia Dortmund - Sevilla FC.

W Dortmundzie, gdzie rezerwowym gospodarzy był Łukasz Piszczek, Sevilla po porażce u siebie 2:3 musiała zdobyć co najmniej dwie bramki, aby myśleć o awansie, w związku z tym od pierwszych minut założyła na gospodarzy wysoki pressing. BVB długo nie potrafiła wydostać się z własnej połowy, ale też skutecznie się broniła.

Z czasem piłkarze Sevilli zaczęli opadać z sił, a gospodarze wyprowadzili zabójczy kontratak - w 35. minucie spod linii końcowej piłkę wycofał na środek w pola karnego Marco Reus, a tam już czekał niezwykle skuteczny Haaland. Do przerwy BVB prowadziła 1:0.

Na początku drugiej połowy doszło do niecodziennej sekwencji zdarzeń. Haaland wdarł się w pole karne i z ostrego kąta pokonał marokańskiego bramkarza Yassine Bounou. Sędzia Cuneyt Cakir początkowo uznał bramkę, ale asystent VAR doradził mu wstrzymanie wznowienia gry, ponieważ sprawdzano, czy Norweg nie faulował przed strzałem jednego z obrońców Sevilli. Nie jest jasne, jakie rozstrzygnięcie zapadło w tej sprawie, ponieważ zespół sędziowski zaczął analizować akcję sprzed kilku chwil, kiedy Haaland wbiegł w pole karne gości do dośrodkowania, został pociągnięty za koszulkę przez rywala i upadł na murawę. Cakir wówczas gwizdka nie użył, ale po zobaczeniu powtórki przyznał BVB "jedenastkę". To nie był koniec zamieszania - do rzutu karnego podszedł Haaland, ale po jego uderzeniu Bono sparował piłkę na słupek. Marokańczyk obronił także dobitkę Norwega i Sevilla zdołała wybić piłkę z własnej strefy obronnej... jednak sędzia ponownie wstrzymał grę. Okazało się, że Bono za szybko wybiegł przed linię bramkową, czego bramkarzowi nie wolno robić, zanim rywal dotknie piłki. Cakir nakazał powtórzenie rzutu karnego i tym razem Norweg był skuteczny.

Był to 20. gol Haalanda w zaledwie 14 występie w Champions League. Nikt inny nawet nie zbliżył się do takiego wyniku. Dotychczas najmniej meczów na zdobycie 20 bramek potrzebował Harry Kane z Tottenham Hotspur - 24. Co więcej, od momentu debiutu Norwega w tych rozgrywkach żaden inny piłkarz nie jest tak skuteczny. Blisko jest Robert Lewandowski z Bayernu Monachium, który w tym okresie strzelił 19 goli. Od początku trwającego sezonu Haaland zdobył 10 goli i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 68. minucie Marokańczyk Youssef En Nesyri zmniejszył stratę Sevilli, wykorzystując rzut karny, a w doliczonym czasie drugiej połowy ten sam zawodnik doprowadził do remisu. Sevilla miała jeszcze później okazję na trzeciego gola, który oznaczałby dogrywkę, ale BVB zdołała się obronić.

Borussia Dortmund - Sevilla FC 2:2 (1:0)
Bramki: Haaland 35, 54 (k) - En-Nesyri 69 (k), 90+6

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey (90+5. Thomas Meunier), Emre Can, Mats Hummels, Nico Schulz (89. Dan-Axel Zagadou) - Mahmoud Dahoud, Thomas Delaney, Jude Bellingham - Thorgen Hazard (67. Felix Passlack), Erling Braut Haaland, Marco Reus

Sevilla FC: Yassine Bounou - Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos, Marcos Acuna - Joan Jordan (60. Alejandro Gomez), Fernando (86. Ivan Rakitić), Oscar Rodriguez (79. Oliver Torres) - Lucas Ocampos (60. Luuk de Jong), Youssef En-Nesyri, Suso (86. Munir El Haddadi)

Wynik pierwszego meczu: 3:2. Awans: Borussia Dortmund

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.