Liga Mistrzów: Juventus FC - FC Porto. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1

Postawa Wojciecha Szczęsnego będzie niesamowicie ważna w kontekście awansu Juventusu do ćwierćfinału.

Czas na rewanże w 1/8 finału Ligi Mistrzów! We wtorek Juventus postara się zmazać nie najlepsze wrażenie z pierwszego spotkania i odwrócić losy dwumeczu z FC Porto. Czy Wojciech Szczęsny i koledzy unikną gorzkiego rozczarowania trzeci rok z rzędu? Transmisja meczu Juventus FC - FC Porto w Polsacie Sport Premium 1.

Fani "Starej Damy" mogą podchodzić do rewanżu z FC Porto ze sporym niepokojem. Wszystko ze względu na fakt, że w dwóch ostatnich sezonach Ligi Mistrzów ich drużyna odpadła z fazy pucharowej nie po konfrontacjach z faworytami, ale nieco niżej notowanymi zespołami. Tak było w sezonie 2018/2019, gdy los zetknął ich w ćwierćfinale z rewelacją tamtych rozgrywek Ajaksem Amsterdam. Naszpikowani młodymi i perspektywicznymi zawodnikami "The Godenzonen" wygrali na wyjeździe 2:1, a później zremisowali w Amsterdamie 1:1 i awansowali do półfinału, w którym to ulegli Tottenhamowi Hotspur.

W zeszłym roku Juventus trafił w 1/8 finału na Olympique Lyon i mało kto wierzył w to, że Francuzom uda się zaskoczyć dziewięciokrotnego finalistę najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. Ekipa z Ligue 1 wygrała jednak skromnie u siebie 1:0, a dzięki golowi strzelonemu na wyjeździe (w rewanżu padł wynik 2:1 dla Juve) awansowała do ćwierćfinału, by tam ograć Manchester City (3:1) i odpaść dopiero w półfinale na rzecz późniejszego triumfatora Bayernu (0:3).

Teraz piłkarzom Andrei Pirlo grozi podobna sytuacja, bowiem na Estadio do Dragao przegrali 1:2 i Portugalczykom do awansu wystarczy w Turynie remis. Sytuacja "Juve" skomplikowała się w Porto już w 1. minucie, kiedy to wynik otworzył Irańczyk Mehdi Taremi, wykorzystując fatalny błąd Rodrigo Bentancura, który wyłożył mu piłkę tuż przed zdezorientowanego Wojciecha Szczęsnego.

Trzeba przyznać, że goście byli bardzo konsekwentni i drugiego gola stracili również w pierwszej minucie, tyle że drugiej połowy. Wówczas podopieczni Sergio Conceicao rozegrali koronkową akcję i po wymianie kilku podań na jeden kontakt piłkę do bramki Juventusu wbił Moussa Marega. Honor i nadzieję Włochów uratował Federico Chiesa, który strzelił gola kontaktowego w 82. minucie.

W rewanżu niezwykle istotna będzie postawa w bramce Wojciecha Szczęsnego, bowiem w przypadku straty gola, sytuacja Juventusu znacznie się skomplikuje. Mniej snu z powiek spędza Andrei Pirlo ofensywny potencjał prowadzonego przez niego zespołu. Nawet biorąc pod uwagę kontuzje Bentancura, Paulo Dybali i Arthura, atak "Starej Damy", z Cristiano Ronaldo na czele, jest w stanie wpakować Portugalczykom kilka goli. Pytanie tylko, czy osłabiona kontuzjami Matthijsa de Ligta i Danilo defensywa wytrzyma napór "Smoków"? Przekonamy się już wieczorem.

Transmisja meczu Juventus FC - FC Porto od godziny 20.50 w Polsacie Sport Premium 1. Komentują Szymon Rojek i Andrzej Niedzielan. Początek przedmeczowego studia od godziny 18.00 na tym samym kanale.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.