Liga Mistrzów: Kolejny popis Haalanda. BVB z awansem do ćwierćfinału

Erling Haaland potwierdził wysoką formę w rewanżu z Sevillą.

Borussia Dortmund zremisowała 2:2 z Sevillą. Oba gole dla BVB zdobył Erling Haaland. Norweg ma już dziesięć trafień w tej edycji Champions League. Z kolei autorem obu trafień dla zespołu z Andaluzji był Youssef En Nesyri. W pierwszym spotkaniu dortmundczycy wygrali 3:2, a zatem wystąpią w 1/8 finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Sevilla mogła otworzyć wynik meczu już w trzeciej minucie gry. Strzelał Lucas Ocampos, lecz Marvin Hitz odbił piłkę na rzut rożny. Później jedni i drudzy długo nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Przełom nastąpił w 35. minucie gry. Marco Reus otrzymał podanie na wolne pole. Kapitan Borussii wbiegł w pole karne i zagrał do Erlinga Haalanda. Norweg bez trudu skierował piłkę do siatki. Było to dziewiąte trafienie w tej edycji Champions League 20-latka.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego, lecz arbiter nie dopatrzył się zagrania ręką w "szesnastce". Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie dortmundczyków.

Po zmianie stron do ataku jako pierwsi ruszyli goście. W 48. minucie po dwójkowym rozegraniu Hazarda i Haalanda ten drugi wpakował piłkę do siatki. Sędzia postanowił jednak wrócić do wcześniejszej sytuacji, w której norweski napastnik był faulowany w polu karnym. W związku z tym arbiter anulował gola i podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany.

Norweg uderzył mocno po ziemi, lecz jego strzał obronił Bono. Kilkadziesiąt sekund później sędziowie VAR dostrzegli, że bramkarz Sevilli przy interwencji przekroczył linię bramkową. Cuneyt Cakir nakazał powtórzenie rzutu karnego. Ponownie "jedenastkę" wykonał Haaland. Młody napastnik oddał niemal identyczny strzał co poprzednio. Tym razem jednak piłka prześlizgnęła się po rękach marokańskiego bramkarza i zatrzepotała w siatce. Chwilę później 20-latek otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie względem golkipera Sevilli.

W 68. minucie gry faulu we własnym polu karnym dopuścił się Emre Can. Karnego na gola zamienił potężnym uderzeniem Youssef En Nesyri. Zdobyta bramka skłoniła Sevillę do przesunięcia się na połowę BVB. Nie przyniosło to jednak efektu w postaci zdobyczy bramkowej. Borussia mogła podwyższyć w 84. minucie, gdy strzał Mahmouda Dahouda instynktownie obronił Bono.

Sędzia doliczył aż sześć minut. W piątej minucie doliczonego czasu gola głową zdobył En Nesyri. Piłkarze z Andaluzji ruszyli do ataku, lecz nie udało im się zdobyć bramki na wagę dogrywki. Borussia Dortmund zagra w w 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Borussia Dortmund - Sevilla FC 2:2 (1:0)

Bramki: Haaland 35, 54 (k) - En-Nesyri 69 (k), 90+6

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey (90+5. Thomas Meunier), Emre Can, Mats Hummels, Nico Schulz (89. Dan-Axel Zagadou) - Mahmoud Dahoud, Thomas Delaney, Jude Bellingham - Thorgan Hazard (67. Felix Passlack), Erling Braut Haaland, Marco Reus

Sevilla FC: Yassine Bono - Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos, Marcos Acuna - Joan Jordan (60. Alejandro Gomez), Fernando (86. Ivan Rakitić), Oscar Rodriguez (79. Oliver Torres) - Lucas Ocampos (60. Luuk de Jong), Youssef En-Nesyri, Suso (86. Munir El Haddidi)

Wynik pierwszego meczu: 3:2. Awans: Borussia Dortmund

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.