Mecz Skra – MKS zakończył fazę zasadniczą PlusLigi

Skra – MKS 3:0.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej PlusLigi PGE Skra Bełchatów wygrała z MKS Będzin 3:0. Siatkarze z Bełchatowa zajęli czwarte miejsce i w play-off zmierzą się z Asseco Resovią. Będzinianie już wcześniej nie mieli szans na opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli i po sezonie pożegnają się z ekstraklasą.

W pierwszym secie gospodarze uzyskali przewagę w środkowej części (14:11), ale później nastąpił okres dobrej gry będzinian (15:18). W końcówce w polu zagrywki błysnął Mateusz Bieniek, który popisał się dwoma asami serwisowymi, a wynik ustalił skutecznym atakiem Milan Katić (25:23). To był dobry set w wykonaniu bełchatowskich środkowych – Bieniek wywalczył 9, a Norbert Huber 5 punktów.

Druga odsłona to dominacja gospodarzy. Będzinianie jedynie na początku dotrzymywali kroku rywalom (9:8), później Skra zbudowała punktową zaliczkę, wykorzystując błędy w ekipie gości. Kluczowa była punktowa seria od stanu 15:13 do 22:13. Pomyłka gości w polu serwisowym ustaliła wynik na 25:16.

Set numer trzy również nie przyniósł większych emocji. Bełchatowianie już na początku uzyskali punktową zaliczkę (8:4) i w dalszej części tej partii kontrolowali sytuację, pewnie zmierzając po zwycięstwo (11:5, 16:11). Mikołaj Sawicki wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji Milan Katić zakończył spotkanie skutecznym atakiem (25:21).

Najwięcej punktów: Dusan Petković (13), Mateusz Bieniek (12) – PGE Skra; Rafał Faryna (14), Jose Ademar Santana (11) – MKS. MVP: Mateusz Bieniek (8/9 = 89% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 1 punktowy blok).

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Skra: Norbert Huber, Grzegorz Łomacz, Mikołaj Sawicki, Mateusz Bieniek, Dusan Petković, Milan Katić – Robert Milczarek (libero) oraz Mihajlo Mitić, Kacper Piechocki, Sebastian Adamczyk. Trener: Michał Mieszko Gogol.
MKS: Kacper Bobrowski, Tomasz Kalembka, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Bartosz Schmidt, Łukasz Makowski – Wiktor Haduch (libero) oraz Dominik Teklak, Patryk Czyrniański, Szymon Gregorowicz (libero), Bartosz Gawryszewski, Michał Godlewski. Trener: Jakub Bednaruk.

Wyniki meczów 26. (ostatniej) kolejki fazy zasadniczej PlusLigi:

2021-03-05: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 25:27, 13:25)
2021-03-06: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Stal Nysa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20)
2021-03-06: GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:21, 26:24, 17:25, 18:25, 9:15)
2021-03-07: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)
2021-03-07: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 26:24)
2021-03-08: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18)
2021-03-09: PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)