Stowarzyszenie MMA Polska: Pierwsze mistrzostwa MMA Polska w planach na 2021 rok!

Sporty walki
Stowarzyszenie MMA Polska: Pierwsze mistrzostwa MMA Polska w planach na 2021 rok!
fot. Materiały prasowe

We wtorkowy poranek odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono plany Stowarzyszenia MMA Polska na 2021 rok. Założyciel i Prezes Martin Lewandowski przedstawił, co wydarzy się w najbliższym czasie. Przed nami m.in. pierwsze mistrzostwa MMA Polska.

Stowarzyszenie MMA Polska to pierwsza w naszym kraju organizacja powołana do reprezentowania środowiska mieszanych sztuk walki w mediach i debacie publicznej. Jako jedyna polska organizacja jest zrzeszona w strukturach światowego związku IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation). M.in. powołuje oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe zawody, a także przyczynia się do rozwoju MMA jako dyscypliny sportowej. Jednym z celów działań jest popularyzacja tego sportu, by pewnego dnia zagościł on na igrzyskach olimpijskich.

 

Zobacz także: Jan Błachowicz wygrywa w UFC, a Polsat Sport na rynku telewizyjnym

 

Podczas spotkania Stowarzyszenia MMA Polska przedstawione zostały plany na 2021 rok. Pierwszym bardzo istotnym wydarzeniem będą mistrzostwa MMA Polska, które odbędą się 17 kwietnia. Kolejne edycje tej imprezy zobaczymy w czerwcu, wrześniu i grudniu. Transmisje z tych wydarzeń zobaczymy na żywo w Polsacie Sport Fight. Ponadto na zawodach wyłoniona zostanie kadra, która będzie nas reprezentowała podczas mistrzostw Europy w Rosji (sierpień) oraz mistrzostw świata w Kazachstanie (27 listopada - 5 grudnia).

 

Ponadto w planach są również szkolenia sędziowskie, medyczne, a nawet dla cutmanów. Do tego zorganizowane zostaną dwa obozy dla zawodników. Warto jeszcze dodać, że pod koniec 2020 roku Stowarzyszenie MMA Polska uzyskało status pełnoprawnego członka IMMAF z prawem głosu na walnym zgromadzeniu.

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie