UFC 261: Weili Zhang zmierzy się z Rose Namajunas

Sporty walki
UFC 261: Weili Zhang zmierzy się z Rose Namajunas
fot. Polsat Sport
UFC 261: Weili Zhang zmierzy się z Rose Namajunas

Weili Zhang (21-1, 10 KO, 7 SUB) w drugiej obronie mistrzowskiego pasa kategorii słomkowej zmierzy się z Rose Namajunas (9-4, 1 KO, 5 SUB). Do walki dojdzie 24 kwietnia na gali UFC 261.

O tym starciu spekulowało się od dawna, więc tak naprawdę kibice czekali tylko na oficjalnie potwierdzenie. To w końcu nadeszło. Zhang przystąpi do tej walki po niesamowitym boju z Joanną Jędrzejczyk. W marcu 2020 roku wygrała niejednogłośnie na punkty, a o przebiegu tej konfrontacji mówi się do dzisiaj. Całkiem zasłużenie, bo obie zawodniczki zaprezentowały wielkie umiejętności oraz poświęcenie.

 

Chinka jest mistrzynią od 2019 roku, kiedy to błyskawicznie znokautowała Jessiką Andrade.

Zobacz także. Jan Błachowicz po walce z Adesanyą: Polubiliśmy się. Jeszcze się spotkamy

 

Namajunas z kolei to była mistrzyni wagi słomkowej. Pas wywalczyła w 2017 roku po znokautowaniu Jędrzejczyk. To była jedna z największych sensacji kobiecego MMA. Tytuł utraciła na rzecz Andrade, której zrewanżowała się w lipcu zeszłego roku. Teraz spróbuje ponownie wrócić na tron.

 

Na tej samej gali obejrzymy również drugie starcie kobiet o pas mistrzowski. W dywizji muszej Valentina Shevchenko zmierzy się z Andrade.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie