EBL: Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała w Toruniu

Najlepszym strzelcem gości był Chris Smith.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała na wyjeździe Polski Cukier Toruń 96:83 w zaległym meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale kolejne trafienia Jakuba Garbacza oraz Taureana Greena oznaczały nawet siedem punktów przewagi dla gości. Odpowiadali jednak na to Bartosz Diduszko oraz Damian Kulig, a Polski Cukier ciągle był w grze. Później wychodził nawet na prowadzenie po akcji Keyshawna Woodsa, ale dzięki trójce Jamesa Florence’a było 27:26 dla przyjezdnych po 10 minutach. Torunianie drugą kwartę rozpoczęli od serii 10:0, ale ośmioma punktami z rzędu odpowiadał zespół trenera Igora Milicicia, a świetnie prezentował się Chris Smith. Inicjatywę w ataku zachowywali zawodnicy z Torunia, choć rywale ciągle byli bardzo blisko. Ostatecznie trójka Jakuba Garbacza zbliżyła ich do wyniku 49:50 na koniec pierwszej połowy.

Seria 7:0 Arged BMSlam Stali pozwoliła jej prowadzić na początku trzeciej kwarty. Torunianie szybko odrabiali straty, a bardzo dobrze prezentował się Keyshawn Woods. Po chwili do remisu doprowadził Obie Trotter. Trójka Michała Samsonowicza dawała przewagę gospodarzom, ale taką samą bronią odpowiedział James Florence i po 30 minutach było 71:69 dla przyjezdnych. Czwartą kwartę ostrowianie rozpoczęli od małej serii 5:0 i byli już pewniejsi siebie. Następnie niezwykle ważne rzuty zaczął trafiać Denzel Andersson, a trójkę dołożył też Jakub Garbacz. Dzięki temu zespół trenera Milicicia miał już 12 punktów przewagi. Tego Polski Cukier nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie Arged BMSlam Stal zwyciężyła 96:83.

Najlepszym strzelcem gości był Chris Smith z 23 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. 15 punktów i 4 asysty dla gospodarzy zdobył Keyshawn Woods.

Polski Cukier Toruń - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 83:96 (26:27, 24:22, 19:22, 14:25)

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 15, Donovan Jackson 14, Carlton Bragg Jr 13, Bartosz Diduszko 10, Obie Trotter 9, Damian Kulig 8, Aaron Cel 7, Michał Samsonowicz 3, Marko Ramljak 2, Marcin Wieluński 2, Jakub Kondraciuk 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 23, Jakub Garbacz 14, James Florence 13, Roland Denzel Andersson 11, Josip Sobin 10, Mark Ogden 8, Jarosław Mokros 7, Taurean Green 5, Maciej Kucharek 5.