EBL: Mecz na szczycie dla WKS Śląska Wrocław

Najlepszym zawodnikiem gości był Aleksander Dziewa z 16 punktami.

W meczu na szczycie tabeli Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 69:67. Najlepszym zawodnikiem gości był Aleksander Dziewa z 16 punktami, 13 zbiórkami, 3 asystami i 2 blokami. 13 punktów dla gospodarzy rzucił Jakub Karolak.

Początek spotkania był dość wyrównany - bardzo aktywni byli Strahinja Jovanović oraz Jakub Karolak, ale żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Później jednak świetną defensywę pokazywał Ivan Ramljak, a po jego kontrach goście uciekali na pięć punktów. Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Elijaha Stewarta po 10 minutach było 18:13 dla przyjezdnych. W drugiej kwarcie WKS Śląsk przez blisko siedem minut nie był w stanie zdobyć punktów. Gospodarze potrafili to w końcu wykorzystać, a po trafieniach Grzegorza Kulki wychodzili na prowadzenie. Skończyło się na serii 12:0 - niemoc wrocławian rzutem wolnym przełamał Aleksander Dziewa. Trójka Nickolasa Neala ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 30:25.

Trzecią kwartę goście zaczęli od małej serii 6:0 i to oni byli minimalnie lepsi. Sytuację jednak zaledwie po chwili zmieniali Lester Medford oraz Dariusz Wyka. Mecz ponownie był bardzo wyrównany, a obie drużyny miały ciągle spore problemy z rzutami z dystansu. To właśnie późniejsze trójki Kyle’a Gibsona i Aleksandra Dziewy pozwoliły jednak gościom na zdobycie przewagi. Trafienia Medforda sprawiły, że po 30 minutach był remis - po 47. Kolejna część meczu była ponownie zacięta. Później bardzo ważne akcje należały do Karolaka oraz Medforda - to dawało ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego małe prowadzenie. Wszystko zmieniało się właściwie co akcję, ale ta kluczowa została wykończona przez Ivana Ramljaka. To właśnie dzięki jego zagraniu 2+1 WKS Śląsk zwyciężył 69:67.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 67:69 (13:18, 17:7, 17:22, 20:22)

Legia Warszawa: Jakub Karolak 13, Lester Medford Jr 12, Walerij Lichodiej 11, Dariusz Wyka 10, Nickolas Neal 9, Grzegorz Kulka 6, Jamel Morris 4, Adam Linowski 2, Grzegorz Kamiński 0

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 16, Kyle Gibson 15, Strahinja Jovanovic 15, Ivan Ramljak 9, Elijah Stewart 7, Michał Gabiński 3, Mateusz Szlachetka 2, Szymon Tomczak 2, Jan Wójcik 0