Jacek Magiera zakończył pracę z piłkarską reprezentacją do lat 19. Wróci do ekstraklasy?

Piłka nożna
Jacek Magiera zakończył pracę z piłkarską reprezentacją do lat 19. Wróci do ekstraklasy?
fot. Cyfrasport
Jacek Magiera przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Biało-Czerwonych do lat 19.

Jacek Magiera przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Biało-Czerwonych do lat 19 - poinformował w czwartek Polski Związek Piłki Nożnej. 44-letni szkoleniowiec prowadził drużynę juniorów od 20 czerwca 2020 roku.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować trenerowi Magierze za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. W tym momencie Jacek powraca na karuzelę trenerską w piłce klubowej, ale wierzę, że jeszcze kiedyś wróci do PZPN, ale już w innej roli, selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek, cytowany w komunikacie.

 

Według medialnych doniesień, w najbliższym czasie Magiera miałby zostać trenerem jednego z klubów ekstraklasy. W PZPN pracował ponad trzy lata, początkowo na stanowisku zastępcy dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej, a 19 marca 2018 roku został trenerem reprezentacji Polski do lat 20, którą poprowadził na mistrzostwach świata 2019. Na turnieju zorganizowanym w Polsce biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału, w którym przegrali 0:1 z Włochami.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne Paulo Sousy dobiegł końca

 

- Wiosną reprezentacja Polski do lat 19 miała rozpocząć swoje rozgrywki eliminacyjne do letnich mistrzostw Europy. Komitet Wykonawczy UEFA, ze względu na efekty pandemii, zdecydował jednak o anulowaniu tegorocznych turniejów. Trener Magiera poprosił mnie o rozmowę i powiedział, że w związku z brakiem możliwości gry, chciałby poszukać innych wyzwań i wrócić do piłki klubowej (...) - dodał Boniek.

 

Magiera wcześniej był piłkarzem i trenerem m.in. Legii Warszawa.

 

- Również chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Pracowałem w znakomitych warunkach, wszystko zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogłem skupić się wyłącznie na pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, rozwoju zawodników. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość wyjazdu na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań – stwierdził Magiera w komunikacie.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze