Jan Błachowicz porównany do Andrzeja Gołoty. Mistrz UFC wskazał różnicę (WIDEO)

Sporty walki
Jan Błachowicz porównany do Andrzeja Gołoty. Mistrz UFC wskazał różnicę (WIDEO)
fot. PAP
Jan Błachowicz z mistrzowskim pasem UFC

Kolejne walki Jana Błachowicza (28-8, 8 KO, 9 SUB) budzą coraz większe zainteresowanie. Pojawiają się głosy, że "Cieszyński Książę" jest jak Andrzej Gołota. Co on sam myśli na ten temat?

Gołota to legenda polskiego boksu. Na przełomie XX i XXI wieku jego pojedynki budziły ogromne zainteresowanie. Tym bardziej, że cztery razy miał okazję walczyć o mistrzostwo świata (porażka przez KO z Lennoksem Lewisem w 1997 roku, remis z Chrisem Byrdem w 2004 roku, porażka na punkty z Johnem Ruizem w 2004 roku, porażka przez TKO z Lamonem Brewsterem w 2005 roku). Wiele osób zarywało nocy, by oglądać "Andrew" w akcji. Podobnie jest teraz z Błachowiczem.

 

ZOBACZ TAKZE: Ważna informacja dla Joanny Jędrzejczyk

 

"Cieszyński Książę" długo pracował, by wejść na szczyt. Kiedy się tam dostał, nie zamierza szybko oddawać mistrzowskiego pasa UFC w kategorii półciężkiej. Każde kolejne zwycięstwo sprawia, że przybywa mu kibiców.

 

Dominik Durniat, który rozmawiał z Błachowiczem, zapytał go o porównanie do walk Gołoty.

 

- Ostatnio zostałem porównany do Joe Fraziera. To bardziej mi pasuje... Z całym szacunkiem do Andrzeja, ale jednak ja wytrzymuję presję - odpowiedział krótko "Cieszyński Książę".

Wywiad z Janem Błachowiczem:

 

Błachowicz jest mistrzem UFC od września 2020 roku, kiedy znokautował Dominicka Reyesa (12-2, 7 KO, 2 SUB). W marcu 2021 roku obronił pas, wygrywając na punkty z niepokonanym do tej pory Israelem Adesanyą (20-1, 15 KO).

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie