Liga Europy: Wyniki i skróty meczów 1/8 finału

Harry Kane strzelił dwa gole w meczu z Dinamem Zagrzeb.

W pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Europy nie brakowało goli. Bliżej awansu są między innymi piłkarze Ajaksu Amsterdam, Villarreal CF, AS Roma, Granada CF, Arsenalu i Tottenham Hotspur. Zobaczcie wyniki i skróty pierwszych meczów 1/8 finału LE.

Dwie londyńskie drużyny są blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. W pierwszych spotkaniach 1/8 finału Tottenham Hotspur pokonał u siebie Dinamo Zagrzeb 2:0, natomiast Arsenal wygrał na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 3:1. Tottenham przez całe spotkanie kontrolował wydarzenia na boisku, obie bramki zdobył Harry Kane. Arsenal miał więcej problemów, choć zaczął dobrze i do przerwy prowadził po golu Martina Oedegaarda. To pierwszy w barwach londyńczyków gol Norwega wypożyczonego w styczniu z Realu Madryt. W 58. minucie wyrównał jednak Youssef El Arabi. "Kanonierzy" do awansu bardzo przybliżyli się w ostatnim kwadransie. Najpierw trafił Gabriel, później Mohamed Elneny.

Dużą zaliczkę wypracowała sobie AS Roma, pokonując u siebie Szachtara Donieck 3:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Ajaksu Amsterdam z Young Boys Berno.

W szlagierowo zapowiadającym się meczu, Manchester United zremisował u siebie z AC Milan 1:1. "Czerwone Diabły" objęły prowadzenie w 50. minucie po golu Amada Diallo. Mediolańczycy wyrównali dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry, dzięki trafieniu głową Simona Kjaera. Wcześniej po analizie VAR arbiter nie uznał dwóch goli dla gości. Historia konfrontacji między tymi zespołami przemawia za Milanem. We wcześniejszych oficjalnych meczach mierzyły się dziesięć razy - w pięciu dwumeczach w Pucharze Europy i jego następcy Lidze Mistrzów. Oba wygrały po pięć spotkań, ale tylko raz do następnej rundy awansował Manchester.

Natomiast Dynamo Kijów, z Tomaszem Kędziorą w składzie, przegrało na własnym stadionie z Villarrealem 0:2. Gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia i Hiszpanie są blisko awansu. Bramki dla gości zdobyli Pau Torres w 30. i Raul Albiol w 52. minucie. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie.

Rewanże zaplanowano na 18 marca. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.

Bramki: Nicolae Stanciu 7 - Filip Helander 36

Ajax Amsterdam - Young Boys Berno 3:0 (0:0)
Bramki: Davy Klaassen 62, Dusan Tadić 82, Brian Brobbey 90+2

Granada CF - Molde FK 2:0 (1:0)
Bramki: Jorge Molina 26, Roberto Soldado 76

AS Roma - Szachtar Donieck 3:0 (1:0)
Bramki: Lorenzo Pellegrini 23, Stephan El Shaarawy 73, Mancini 77

Olympiakos Pireus - Arsenal FC 1:3 (0:1)
Bramki: Youssef El-Arabi 58 - Martin Odegaard 34, Gabriel 80, Mohamed Elneny 85

Tottenham Hotspur - Dinamo Zagrzeb 2:0 (1:0)
Bramki: Harry Kane 25, 70

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.