NHL: Pięć punktów Draisaitla i okazałe zwycięstwo Oilers

Niemiec Leon Draisaitl zdobył trzy gole oraz miał dwie asysty, a hokeiści Edmonton Oilers pokonali Ottawa Senators 7:1 w środowym meczu ligi NHL.

Już po raz czwarty w karierze ten zawodnik uzyskał co najmniej pięć punktów w spotkaniu. Przed kilkoma tygodniami zanotował aż sześć asyst w rywalizacji z... Senators (8:5).

W tym sezonie Draisaitl zapisał na koncie 15 punktów (sześć goli, dziewięć asyst) w sześciu meczach z "Senatorami", a dorobek Connora McDavida to 13 pkt (2+11).

Po zaledwie 13 minutach i 26 sekundach środowej potyczki "Nafciarze" prowadzili 4:0. W drugiej tercji, między 28. a 29. minutą, w odstępie 62 sekund poprawili wynik na 6:0. Strzelanie zakończył Draisaitl w 48. min; wcześniej wpisał się na listę w 13. i 28. min.

Autorem honorowego trafienia był Jewgienij Dadonow w 52. minucie.

Okazałe zwycięstwa po 5:1 odniosły także zespoły Los Angeles Kings i Montreal Canadiens, odpowiednio, nad Anaheim Ducks i Vancouver Canucks.

Z kolei hat-trick Dylana Coghlana nie pomógł drużynie Vegas Golden Knights, która przegrała na wyjeździe z Minnesota Wild 3:4. To był dopiero 12. jego występ w lidze NHL.