Polscy siatkarze zmiażdżyli Łotyszy w mistrzostwach Europy! (WIDEO)

Polscy siatkarze wygrali z Łotwą 3:0.

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała bez żadnych problemów ekipę Łotwy 3:0 na inaugurację siatkarskich mistrzostw Europy Wschodniej w gruzińskim Tbilisi. Rywale najlepiej zaprezentowali się w trzecim secie, w którym zdobyli... 19 punktów.

O przebiegu czwartkowej rywalizacji świadczą wyniki w poszczególnych partiach. Biało-Czerwoni byli lepsi w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła - od zagrywki poprzez blok i obronę, a skończywszy na skuteczności w ataku. Nasi siatkarze wygrali pierwszego seta do 18. Jeszcze większa przewaga polskiego zespołu uwidoczniła się w drugiej partii, w której Łotyszy było stać na zdobycie jedynie 13 "oczek".

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie i nadal dominacja Polaków nie podlegała dyskusji. W ataku wyróżniał się m.in. Mateusz Jańczyk, który zdobył najwięcej punktów dla naszej ekipy. Zwycięstwo Biało-Czerwonych byłoby jeszcze okazalsze, gdyby nie kilka prostych błędów. Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni Konrada Copa odnieśli efektowny triumf 3:0.

Kolejnym rywalem Polski będzie reprezentacja Rosji. Ten mecz już w piątek o 19:00.

W mistrzostwach Europy Wschodniej do lat 17 udział bierze dziewięć zespołów. Triumfator zmagań zapewni sobie kwalifikację na mistrzostwa Europy w tej samej kategorii wiekowej.

Polska - Łotwa 3:0 (25:18,25:13,25:19)

Polska: Chaciński, Szpernalowski, Strycharz, Dróżdż, Przybyłek, Jańczyk, Granieczny (L) – Rajchelt, Nowik, Patecki, Potrykus, Gołębiowski

Łotwa: Liepins, Aisens, Kokins, Rokjans, Selivanovs, Landzans, Auzins (L) – Apsitis, Klavins, Dimitrijevs