"Zamierzam obalić Wilfredo Leona!". Ambitne plany wschodzącej gwiazdy

Siatkówka
"Zamierzam obalić Wilfredo Leona!". Ambitne plany wschodzącej gwiazdy
fot. Noumory Keita/Instagram
Noumory Keita planuje zdetronizować Wilfredo Leona.

Ma zaledwie 19 lat, a już dopisał swoje nazwisko do nieoficjalnej listy TOP10 najlepszych siatkarzy. Mowa o wschodzącej gwieździe siatkówki Noumorym Keicie, który planuje zdetronizować Wilfredo Leona.

19-latek to jeden z najlepszych zawodników w koreańskiej V.League. Ma na swoim koncie 978 oczek (wywalczonych w 28 meczach), co oznacza, że zdobywa średnio 35 punktów w jednym spotkaniu.

 

Doskonała gra przełożyła się na sukces. W listopadzie młody siatkarz znalazł się na nieoficjalnej liście TOP10 najlepiej punktujących. Wszystko za sprawą zdobycia 54 oczek w starciu z ówczesnym klubem Bartosza Krzyśka Daejeon Bluefangs, co dało mu zaszczytne piąte miejsce. W zestawieniu nie brakuje uznanych nazwisk, takich jak Robertlandy Simón, Georg Grozer czy Gavin Schmitt. Zdecydowana większość zawodników swoje rekordy wywalczyła w Azji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Miał być spacerek, jest porażka. Fatalny początek play-offów drużyny Leona

 

Wschodząca gwiazda siatkówki stylem gry wzoruje się na topowych siatkarzach, jak Earvin N’Gapeth i Wilfredo Leon. Keicie nie brakuje pewności siebie, bo zapowiada, że będzie od nich lepszy.

 

- N’Gapeth to świetny zawodnik, ale ja uwielbiam Leona. Mam podobny styl do niego, choć muszę jeszcze dużo pracować, by osiągnąć jego poziom. Jest dla mnie najlepszy, ale mam nadzieję, że nie potrwa to długo. Zamierzam go obalić! - stwierdził w jednym z wywiadów.

 

Warto wspomnieć, że w walce o wybór w drafcie do ligi koreańskiej został oceniony lepiej niż Dawid Konarski, Aaron Russell, czy Amir Gafur. Wcześniej grał w Serbii i podpisał przedwstępną umowę z ekipą z Mediolanu, jednak wybrał ofertę na Dalekim Wschodzie.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze