Zwrot ws. wyroku Pettera Northuga! Multimedalista nie trafi za kratki...

Zimowe
Zwrot ws. wyroku Pettera Northuga! Multimedalista nie trafi za kratki...
fot. PAP

Nie tak dawno multimedalista olimpijski i mistrzostw świata w biegach narciarskich Petter Northug został skazany za swoje przewinienia na siedem miesięcy więzienia, teraz okazało się, że Norweg spędzi je w zamknięciu, ale nie za kratkami a w ośrodku leczenia uzależnień w Telemarku.

Northug ostatni raz w Pucharze Świata wystąpił w sezonie 2017/18, ale nigdy nie dał o sobie zapomnieć, bo wiecznie pakował się w kłopoty. W grudniu 2020 35-latek został skazany za występki, których dopuścił się w połowie sierpnia. Mianowicie były biegacz narciarski cztery razy poważnie złamał przepisy drogowe, jadąc z prędkością 168-221 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu 80. Swoją jazdę filmował telefonem, którego używanie podczas jazdy jest w Norwegii zabronione. Dodatkowo podczas rewizji w jego domu znaleziono narkotyki, m.in. kokainę. Niedługo po całym zdarzeniu Norweg przyznał się, że jest od nich uzależniony.

 

- Jestem zdesperowany i boję się tego, co przyniesie przyszłość. Mam poważny problem z uzależnieniami, na co składają się alkohol i narkotyki. W ostatnim czasie często ciężko imprezowałem. Nie potraktowałem tego wystarczająco poważnie. Zawiodłem i chciałbym za to przeprosić wszystkich, szczególnie rodzinę, przyjaciół i moich partnerów - powiedział Northug na konferencji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Problemy Pettera Northuga z alkoholem i narkotykami trwają

 

Dwukrotny mistrz olimpijski początkowo został skazany przez sąd w Oslo na karę siedmiu miesięcy więzienia. Jak się jednak okazuje, Norweg odbędzie karę w ośrodku leczenia uzależnień w Telemarku.

 

Ostatnie wydarzenia, nie są jedynymi, Już w 2014 r. Northug został uznany za winnego prowadzenia auta po spożyciu alkoholu i skazany na 50 dni aresztu oraz grzywnę po tym, jak rozbił Audi A7 w Trondheim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Utytułowana panczenistka Vanessa Herzog ma trenować z polską kadrą

 

Były biegacz narciarski w karierze zdobył sześć medali olimpijskich - dwa złote, srebrny i trzy brązowe. Jest multimedalistą mistrzostw świata, w których na najwyższym podium stawał aż 13 razy i trzy razy był drugi. Dwa razy wygrał Puchar Świata w punktacji generalnej (2009/10) i (2012/13). W sezonie 2014/15 wygrał Tour de Ski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Petter Northug Jr (@jantelov1)

 

Norweg zakończył karierę w grudniu 2018 roku i rozpoczął prace jako komentator kanału telewizji TV2.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze