Bilety na MŚ 2022 sprzedają się świetnie. Trzy miliony za pakiet!

Piłka nożna
Bilety na MŚ 2022 sprzedają się świetnie. Trzy miliony za pakiet!
Fot. PAP
Przyjemność oglądania sześciu meczów grupowych na stadionie Ras Abu Aboud i jednego spotkania 1/16 rozgrywek zuboży nasze konto (jeśli na nim tyle mamy) o dokładnie 796,800 dolarów czyli ponad trzy miliony złotych

Bilet na otwarcie mistrzostw świata za nieco ponad 10 000 dolarów, prawie 15 000 na finał? Nie ma problemu. Pakiet wejściówek na sześć meczów grupowych i jeden 1/16 finału za ponad trzy miliony złotych? Sprzedane! Organizatorzy mówią chętnym, że to pierwsze mistrzostwa świata, gdzie każdy mecz będzie odległy o nie więcej niż 45 minut jazdy z hotelu. Będzie też alkohol, czyli sportowe żyć nie umierać. Jak się ma (duże) pieniądze. Tak wygląda sprzedaż biletów na mundial w Katarze kibicom z USA

Wydawałoby się, że podczas pandemii kibice mają wiele innych rzeczy na głowie niż wydawać (duże) pieniądze na mecze odległych o 18 miesięcy piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Tak na pewno nie jest, w każdym razie nie w Stanach Zjednoczonych, a bogatym fanom piłki nożnej nie przeszkadza nawet fakt, że opóźnione zostały mecze eliminacyjne ekipy USA, a mistrzostwa przesunięto na listopad i grudzień, a nie jak wcześniej planowani czerwiec 2022 roku. Jak dobrze sprzedają się specjalne pakiety biletów? Lepiej niż na trzy ostatnie mistrzostwa świata i już dwadzieścia procent lepiej niż na piłkarskie święto, które odbyło się w 2014 roku w Brazylii - pisze dzisiejszy "Forbes".

 

Nawet dla specjalistów związanych ze sportowym biznesem fakt, że Stany Zjednoczone są obecnie na drugim miejscu w przedsprzedaży wejściówek jest zaskoczeniem. "Już przed rozpoczęciem sprzedaży mieliśmy dobry początek, duże zainteresowanie. A będzie jeszcze lepiej" - mówi Michael Kelly, szef firmy MATCH, rozprowadzających pakiety biletów na mistrzostwa. Dla niektórych obserwatorów fakt bardzo krytykowanego wcześniej przesunięcia  rozgrywek z czerwca na przełom listopada i grudnia 2022 roku, zanim jeszcze ktokolwiek mówił o COVID-19, okaże się dla organizatorów strzałem w dziesiątkę, bo pozwoli kibicom z całego świata odetchnąć po ataku pandemii.

 

Uczestniczenie w mistrzostwach nie będzie tanie. Najtańszy z zestawów (Match Club) kosztuje 950 dolarów i obejmuje wejściówkę na  jeden mecz fazy grupowej, z opcją wykupienia drugiego meczy ze zniżką, bo "tylko" za 700 dolarów. To wersja najtańsza, najdroższa to już sumy nie dla zwykłych śmiertelników, przede wszystkich na mecze półfinałowe i finał. Koszt takiej przyjemności? Od miliona do dwóch milionów dolarów za oglądanie piłki z luksusowej loży, z pełnym zestawem konsumpcji i wszelakich trunków i... zniżką przy rezerwacji hotelu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne słowa rzecznika FC Porto na temat Cristiano Ronaldo

 

Można też wykupić pakiety na mecze rozgrywane na jednym stadionie. Dla przykładu - przyjemność oglądania sześciu meczów grupowych na stadionie Ras Abu Aboud i jednego spotkania 1/16 rozgrywek zuboży nasze konto (jeśli na nim tyle mamy) o dokładnie 796,800 dolarów czyli ponad trzy miliony złotych. Są jeszcze do kupienia pojedyncze bilety na mecz otwarcia na stadionie Al Bayt - za 10,750 dolarów i finał na 80,000-tysięcznym obiekcie Lusail - za 14,350 dolarów. Hotele oczywiście ze zniżką, bo za przyjemność mieszkania w mieście MŚ, jak za przelot do Kataru, trzeba zapłacić osobno.

 

John Kristich, szef "Premier Partnership", organizującej pobyt fanów na mistrzostwach przekonuje, że warto, bo będą to praktycznie pierwsze piłkarskie mistrzostwa świata, gdzie wszystkie mecze będzie można zobaczyć dojeżdżając na miejsce rywalizacji z jednego hotelu. "Mistrzostwa świata dostępne dla kibica z jednego hotelu, wszystkie stadiony odległe o nie więcej niż 45 minut jazdy od miejsca, gdzie mieszkasz? To trzeba wykorzystać, spełnić swoje marzenia, bo to się już nigdy może nie powtórzyć".

 

Twórcy pakietów na mistrzostwa od razu uprzedzają pytania klientów...na temat alkoholu. "Nie będzie z tym żadnego problemu - alkohol będzie dostępny zarówno na meczach, jak w hotelach w Dausze. Katar to miejsce, gdzie będzie się można dobrze bawić, pamiętając o poszanowaniu tradycji tego kraju". Jakoś niewielu interesuje czy reprezentacja USA się na mistrzostwa zakwalifikuje ale to jak widać nie ma dla bogaczy większego znaczenia.

Przemysław Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie