EBL: Trefl pokonał waleczny MKS

Trefl Sopot

MKS Dąbrowa Górnicza postawił bardzo trudne warunki Treflowi, ale ostatecznie to sopocianie cieszyli się ze zwycięstwa 72:66 w jedynym czwartkowym meczu Energa Basket Ligi.

Mimo że MKS musiał radzić sobie bez Lee Moore’a i Vytenisa Cizauskasa, to zaczął od prowadzenia 6:0 po rzutach wolnych Malcolma Rhetta. Niemoc Trefla przełamał Nikola Radicević, a po kilku chwilach ten sam zawodnik dawał tej ekipie przewagę. Sopocianie zaczęli grać coraz lepiej, a trener Marcin Stefański rotując składem utrzymywał niezły rytm. Po rzucie Michała Kolendy po 10 minutach było 24:16. W drugiej kwarcie gospodarze uciekali nawet na 12 punktów po rzutach Dominika Olejniczaka i Nuniego Omota. MKS miał spore problemy z pokonaniem defensywy sopocian, a ci mogli ciągle liczyć na reprezentanta Sudanu Południowego. Ostatecznie dzięki akcji Radicevicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:30.

Trzecią kwartę Trefl rozpoczął od małej serii 7:0 i po trójce Michała Kolendy miał aż 18 punktów przewagi. Dąbrowianie przełamali się dopiero po ponad czterech minutach trafieniem Rhetta. Rywalizację nawiązywali także Mazurczak oraz Wilson, a dzięki trójce Michała Nowakowskiego przegrywali tylko ośmioma punktami. Kolejny rzut z dystansu tego gracza oznaczał, że po 30 minutach było zaledwie 55:50. Trójki Karola Gruszeckiego na początku kolejnej części meczu dawały 10 punktów przewagi gospodarzom. Ekipa trenera Alessandro Magro nie zamierzała się poddawać, a w pewnym momencie zbliżyła się na zaledwie dwa punkty dzięki akcji Rhetta! W ważnych momentach kluczowe akcje należały jednak do Nikoli Radicevicia. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli 72:66.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Nuni Omot z 20 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. 15 punktów i 8 asyst dla gości zdobył Andrzej Mazurczak.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 72:66 (24:16; 17:14; 14:20; 17:16)