Konferencja prasowa przed Tauron Pucharem Polski siatkarzy

Siatkówka
Konferencja prasowa przed Tauron Pucharem Polski siatkarzy
fot.
Trenerzy Nikola Grbić (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Igor Kolaković (Aluron CMC Warta Zawiercie), przedstawiciel miasta-gospodarza Krzysztof Kowal, prezes PLS Artur Popko oraz Andrea Gardini (Jastrzębski Węgiel) i Michał Winiarski (Trefl Gdańsk) podczas konferencji prasowej dotyczącej turnieju finałowego Tauron Pucharu Polski siatkarzy.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel oraz Trefl Gdańsk to drużyny, które zagrają o Tauron Puchar Polski siatkarzy. Turniej finałowy rozpocznie się w sobotę w krakowskiej Hali Widowisko-Sportowej Suche Stawy. Na niedzielę zaplanowano wielki finał.

W sobotnich półfinałach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie, a Trefl Gdańsk zagra z Jastrzębskim Węglem.

 

Zobacz także: Tauron Puchar Polski siatkarzy: Terminarz i plan transmisji turnieju finałowego

 

W piątek odbyła się oficjalna konferencja prasowa poprzedzająca turniej. Wzięli w niej udział trenerzy wszystkich drużyn oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko.

 

– Bardzo cieszymy się, że w tych czasach udało nam się zorganizować turniej finałowy Pucharu Polski. Faworytem jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, po bardzo dobrych występach w Lidze Mistrzów i w fazie zasadniczej PlusLigi – ocenił Artur Popko.

 

Turniej Pucharu Polski w Krakowie, może być zapowiedzią wielkich siatkarskich imprez, które latem zawitają do Małopolski.

 

– Tauron Puchar Polski z całą pewnością będzie świetnym turniejem, który rozpocznie rozgrywki siatkarskie w Krakowie w tym roku. Mam nadzieję, że kolejne imprezy takie jak Memoriał Wagnera czy mistrzostwa Europy mężczyzn odbędą się już przy publiczności. Oby Puchar Polski w Krakowie był zwiastunem powrotu Hutnika Kraków do rozgrywek na najwyższym poziomie! – powiedział Krzysztof Kowal.

 

Wypowiedzi trenerów i uczestników Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2021 w załączonych materiałach wideo.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie