WTA w Guadalajarze: Eugenie Bouchard w półfinale

Eugenie Bouchard pokonała Caty McNally 6:4, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Guadalajarze.

Kanadyjska tenisistka Eugenie Bouchard pokonała Amerykankę Caty McNally 6:4, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA na twardych kortach w meksykańskiej Guadalajarze (pula 235 tys. dol.). Jej kolejną rywalką będzie Włoszka Elisabetta Cocciaretto.

27-letnia Bouchard niegdyś uchodziła za wielki talent. W sezonie 2014 była w najlepszej czwórce trzech z czterech imprez wielkoszlemowych, w tym w finale Wimbledonu. Odniosła wtedy jedyne w karierze zwycięstwo w zawodach WTA (w Norymberdze) i awansowała na piąte miejsce w świecie. Później jednak już nawet nie zbliżyła się do tych osiągnięć i obecnie plasuje się na 144. pozycji w klasyfikacji tenisistek.

Przebłyski dobrej gry urodzona w Montrealu zawodniczka zademonstrowała w ubiegłym roku, kiedy dotarła do finału turnieju w Stambule. Z kolei 20-letnia Cocciaretto do głównej drabinki dostała się z kwalifikacji. Włoszka w drugiej rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Argentynkę Nadię Podoroską, półfinalistkę ubiegłorocznego French Open, a w ćwierćfinale uporała się z Amerykanką Laurą Davis 6:3, 6:0.

Drugą parę półfinałową tworzą dwie rozstawione tenisistki - Czeszka Marie Bouzkova (nr 2.) i Hiszpanka Sara Sorribes Tormo (4.).

W pierwszej rundzie singla odpadła Katarzyna Kawa, a Katarzyna Piter nie przebrnęła kwalifikacji. W deblu Paula Kania-Choduń i Piter przegrały pierwsze mecze; obie występowały z zagranicznymi partnerkami.