ATP Challenger Tour: Kacper Żuk - Jiri Lehecka. Relacja na żywo

Kacper Żuk i Jiri Lehecka spotkają się w sobotnim półfinale turnieju z cyklu ATP Challenger Tour w Sankt Petersburgu. Polski tenisista jest wyżej notowany od Czecha, zajmuje 233. miejsce w rankingu ATP. Rywal jest 332., ale w Sankt Petersburgu rozgrywa na razie doskonałe zawody. Do głównej drabinki przebił się przez kwalifikacje, a później sprawiał kolejne niespodzianki. Relacja na żywo i wynik meczu Kacper Żuk - Jiri Lehecka na Polsatsport.pl od godziny 12:00.

Rozstawiony z numerem 6. Żuk w pierwszym meczu ograł bez straty seta Igora Sijslinga, Holendra, który obecnie jest 300. rakietą świata. W drugim spotkaniu Polak grał z 328. w rankingu Zizou Bergsem. Belg, wyraźnie podbudowany końcowym triumfem w pierwszym, rozegranym w zeszłym tygodniu turnieju w Sankt Petersburgu, sprawił naszemu tenisiście sporo problemów. Pierwszego seta wygrał 6:1, w kolejnych uległ jednak 4:6, 3:6.

W ten sposób Żuk awansował do ćwierćfinału zawodów rangi ATP Challenger Tour czwarty raz z rzędu. Wcześniej był w czołowej ósemce we francuskich Quimper i Cherbourgu oraz w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie. W piątek znów zagrał o półfinał, a na jego drodze stanął Jack Sock, z którym 22-letni tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego jeszcze nie grał. Starszy o sześć lat Amerykanin najlepsze wyniki osiągał w 2017, gdy w rankingu ATP zajmował ósmą pozycję. Obecnie jest w nim 273. i do formy sprzed lat bardzo mu daleko. Żuk zagrał agresywnie i zdecydowanie, przełamywał serwis rywala i nie popełniał wielu błędów. Po 69 minutach na korcie, asem serwisowym zakończył spotkanie wygrane 6:3, 6:2.

Nieco wcześniej na tym samym korcie grał Lehecka. Kwalifikant awansował do półfinału sprawiając bardzo dużą niespodziankę, pokonał bowiem 6:4. 6:4 rozstawionego z "dwójką" Kazacha Dmitry'a Popko (ATP 184). Wcześniej Czech wygrywał także bez straty seta, przez turniej w Sankt Petersburgu idzie jak burza. W kwalifikacjach ograł 6:1, 6:3 Rosjanina Ivana Nedelko (ATP 354) i Holendra Jelle Selsa (ATP 340) 6:4, 6:3. W pierwszej rundzie Lehecce nie dał rady kwalifikant z Chorwacji Matija Pecotic (ATP 348), ulegając 2:6, 6:7, w kolejnym meczu Czech wyeliminował rozstawionego z "piątką" Niemca Rudolfa Mollekera (ATP 226), zwyciężając 6:2, 6:3.

Sobotni mecz z Żukiem będzie dla Lehecki już szóstym spotkaniem w ciągu tygodnia, odpoczywał tylko w czwartek. Rywalowi Polaka mogą się więc dać we znaki trudy wcześniejszych pojedynków, choć trzeba pamiętać, że Czech jest na fali, a w takich sytuacjach zmęczenie potrafi w "magiczny" sposób zejść na bardzo daleki plan. Podbudowany i rozpędzony jest także nasz reprezentant, zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja o finał.

Wcześniej na tym samym korcie i o taką samą stawkę zagrają Rosjanin Jewgienij Tiurnev (ATP 403) i rozstawiony z numerem 4. Rumun Marius Copil (ATP 224).

Relacja na żywo i wynik meczu Kacper Żuk - Jiri Lehecka na Polsatsport.pl od godziny 12:00.