Bundesliga: Borussia z pewną wygraną. Hertha bez argumentów

Borussia Dortmund

Borussia Dortmund pewnie wygrała 2:0 z Herthą Berlin w sobotnim spotkaniu Bundesligi. W wyjściowym składzie berlińskiego zespołu wyszedł Krzysztof Piątek, z kolei cały mecz na ławce BVB obejrzał Łukasz Piszczek.

Spotkanie w wyjściowym składzie rozpoczął Krzysztof Piątek. Na ławce BVB usiadł Łukasz Piszczek. Początek meczu stał pod znakiem ataków Borussii. Blisko zdobycia bramki centrostrzałem był Marco Reus, a po chwili groźnie "główkował" Mats Hummels. Obrońca BVB był jednak na spalonym.

Niedługo potem Reus również był blisko zdobycia bramki z rzutu wolnego. Uderzał tuż sprzed pola karnego, ale odbita od poprzeczki piłka opuściła pole gry.

W 34. minucie to Borussia powinna wyjść na prowadzenie. Dokładnie wtedy Thorgan Hazard zagrał w pole karne do zupełnie niepilnowanego Jude Bellinghama. Strzał młodego Anglika obronił Rune Jarstein.

Piątek przed przerwą nie mógł pochwalić się efektywną grą pod bramką przeciwnika. Hertha skupiała się na grze defensywnej i rzadko decydowała się na kontry, choć wówczas polski napastnik odgrywał ważną rolę w atakach berlińskiego zespołu.

Wynik spotkania otworzył w drugiej połowie Julian Brandt. Ofensywny pomocnik huknął z dystansu i choć strzał wydawał się pozoru prosty do obrony to Jarstein nie podołał zadaniu. Piłka przeleciała mu obok głowy i wpadła do bramki. W Dortmundzie było już 1:0.

Nie zabrakło także kontuzji. Boisko z urazem musiał opuścić Mats Hummels. Borussia zaś otarła się kolejną bramkę, gdy Mahmoud Dahoud z dystansu po rykoszecie trafił w poprzeczkę.

Końcówka to również czerwona kartka dla Vladimira Daridy. Piłkarz Herthy agresywnie zaatakował Marco Reusa, a ten także musiał opuścić murawę na rzecz Youssoufy Moukoko. Boisko opuścił również Krzysztof Piątek.

To nie koniec błędów Jarsteina. W samej końcówce doliczonego czasu gry bramkarz Herthy przepuścił piłkę między nogami z ostrego kąta, a jego pogromcą był właśnie 16-letni Youssoufa Moukoko.

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2:0 (0:0)

Bramki: Brandt (54), Moukoko (90+1)

Borussia Dortmund: Hitz – Morey (71. Meunier), Can, Hummels (58. Zagadou), N. Schulz – Dahoud, Bellingham – Reus (84. Moukoko), Brandt, T. Hazard (71. Reyna) – Haaland.

Hertha Berlin:Jarstein – Klünter, Stark, Dardai – Tousart – Zeefuik (59. Leckie), Darida, Mittelstädt, Plattenhardt (59. Lukebakio) – K. Piątek (82. Alderete), J. Córdoba (68. Dilrosun).