Bundesliga: Wysoka wygrana Bayernu. 268. gol Lewandowskiego (WIDEO)

Robert Lewandowski

Bayern Monachium wygrał 3:1 z Werderem Brema w wyjazdowym spotkaniu Bundesligi. Jedną z bramek dla "Die Roten" zdobył Robert Lewandowski, dla którego był to już 268. gol w niemieckiej ekstraklasie. Polski napastnik jest aktualnie na drugim miejscu, ex aequo z Klausem Fischerem, w klasyfikacji strzelców wszech czasów niemieckiej ekstraklasy.

Mecz dobrze rozpoczął Bayern, ale nie był to miły początek dla Roberta Lewandowskiego. Polak już w pierwszej minucie został trafiony ręką w oko przez Omera Topraka.

Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu oddał jednak Ludwig Augustinsson, ale strzał był na tyle anemiczny, że Manuel Neuer nie miał większych problemów ze złapaniem piłki.

Bramkę ujrzeliśmy dopiero w 22. minucie. Udane dośrodkowanie przedłużył Thomas Mueller, a zgraną piłkę uderzeniem głową zakończył Leon Goretzka. Bayern prowadził w Bremie 1:0.

Werder nie miał wielu okazji, ponieważ w ataku wciąż brylowali monachijczycy. Fantastyczną akcją w 35. minucie popisali się Mueller i Serge Gnabry. Piłkarze Bayernu zaprezentowali pokaz gry kombinacyjnej, a akcję sam na sam z bramkarzem wykorzystał drugi z nich. Bayern wygrywał już 2:0.

Krótko potem sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił zawodników obu drużyn do szatni.

Druga połowa oznaczała nowe nadzieje zarówno dla Werderu jak i Roberta Lewandowskiego. Polak nie ukrywał, że ma chęć na wyrównanie wyniku Klausa Fischera i wskoczenie na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów. Potrzebował do tego zaledwie jednego gola.
Szansa na takie wydarzenie przyszła w 54. minucie. Dośrodkowanie Kingsleya Comana spadło na głowę Polaka, ale Lewandowski zakończył akcję zaledwie uderzeniem w słupek.

Trzy minuty później Lewandowski ponownie stanął przed szansą na gola. Polak dostał podanie od Muellera i miał dwie sytuacje w jednej akcji. Najpierw bramkarz odbił piłkę nogą, a potem Polak spróbował jeszcze raz i trafił w poprzeczkę. "Lewy" wciąż musiał czekać na swoją bramkę.

Wreszcie w 67. minucie Polak znalazł się w dobrym miejscu i czasie. Lewandowski przejął odbitą piłkę w polu karnym i trafił pewnie tuż przy lewym słupku. To oznaczało, że miejsce na tronie wicelidera klasyfikacji strzelców wszech czasów w Bundeslidze należy od teraz do Klausa Fischera i Roberta Lewandowskiego.

Nieco później, bo w 79. minucie Polak znów stanął przed szansą, ale jego uderzenie zakończyło się na słupku. To był jednak także czas na zmiany, a miejsce Lewandowskiego na boisku zajął Maxim Choupo-Moting.

Honorową bramkę zdobył także Werder Brema, a konkretnie Niclas Fullkrug. Zawodnik gospodarzy wykorzystał odbitą przez Neuera piłkę i pewnie uderzył na bramkę Bayernu.

Niedługo potem sędzia doliczył jeszcze kilka minut do regulaminowego czasu gry i zakończył spotkanie z wynikiem gwarantującym Bayernowi kolejne trzy punkty i umocnienie przewagi nad RB Lipsk.

Werder Brema - Bayern Monachium 1:3