Celeste Plak wznawia karierę

Siatkówka
Celeste Plak wznawia karierę
fot. PAP
Celeste Plak wznawia karierę

Niespełna rok temu Celeste Plak przerwała karierę siatkarską. Teraz jednak wraca i ma nadzieję na szybkie dojście do pełni formy. Reprezentantka Holandii liczy, że będzie ważną postacią na wielkich imprezach w 2021 roku.

W czerwcu zeszłego roku Plak ogłosiła, że przez kilka miesięcy nie będzie zawodowo uprawiała sportu. - Straciłam chęć gry w siatkówkę, a to nie jest dobre. Ta chęć jest kluczowa w naszym sporcie. Przez następne sześć miesięcy zamierzam poświęcić się społeczeństwu. Będę też pod opieką trenera personalnego - stwierdziła.

 

Zobacz także: Aleksander Śliwka zostaje w ZAKSIE!

 

Jak zapowiedziała, tak też zrobiła. Brała czynny udział w akcjach społecznych, pracowała na rzecz wielu fundacji, a także występowała jako prezenterka w radiu. Teraz jednak to zostawia, by skupić się na szybkim dojściu do formy. Aktualnie trenuje razem z drużyną Talentteam Papendal, którą prowadzi selekcjoner kobiecej reprezentacji Holandii Avital Selinger.

 

W tym roku przed reprezentacją Holandii dwie ważne imprezy - Liga Narodów oraz mistrzostwa Europy. 25-latka nie wie jeszcze, jaki będzie jej kolejny krok w klubowej karierze, jednak chce mieć pewność, że będzie w optymalnej dyspozycji w najbliższych miesiącach.

 

Plak wcześniej grała m.in. w Volley Bergamo, Igor Gorgonzola Novara czy Aydin Büyükşehir Belediyespor. Z reprezentacją Holandii sięgnęła po dwa wicemistrzostwa Europy oraz brązowy medal World Grand Prix.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze