Ligue 1: Marsylia z wygraną, Milik z kolejnym golem (WIDEO)

Arkadiusz Milik

Olympique Marsylia wygrał 3:1 ze Stade Brest w meczu francuskiej Ligue 1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik, a aż dwa decydujące gole marsylczyków padły w samej końcówce spotkania.

Spotkanie ze środka rozpoczęła Marsylia. W składzie Olympique od pierwszej minuty występował Arkadiusz Milik i to on już w 9. minucie próbował swojej szansy z krawędzi pola karnego. Strzał Polaka minął bramkę daleko obok słupka.

Obie drużyny prowadziły równą walkę z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Swoje okazje miał także Brest, a konkretnie Romain Perraud. Piłkarz gości strzelił, ale nie mógł zaliczyć tej próby do udanych. W Marsylii wciąż było 0:0.

Przełom przyszedł w doliczonym czasie pierwszej połowy. Świetne podanie od Dimitriego Payeta przyjął Milik i nie wahając się strzelił precyzyjnie po ziemi w kierunku bramki. Piłka zatrzepotała w siatce, a Marsylia wygrywała 1:0 i schodziła do szatni w lepszych humorach.

Druga połowa to świetne okazje Pola Liroli. Zawodnik Olympique w ciągu pięciu minut miał dwie doskonałe szanse, ale za każdym razem powstrzymywali go przeciwnicy.

Olympique miał jednak problemy, a przewagę fizyczną wykorzystał Lilian Brassier. Piłkarz Brest wysoko wyskoczył do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry i pokonał bramkarza z Marsylii. W 71. minucie było 1:1.

W 84. minucie boisko opuścił Arkadiusz Milik, a w jego miejsce na murawie pojawił się Dario Benedetto.

Olympique nie ustawał w wysiłkach co przyniosło skutek w 88. minucie. Florian Thauvin przejął piłkę i z bliska posłał bombę w lewe okienko. Marsylia wygrywała w ostatnich minutach.

To nie koniec emocji. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramką popisał się Mickael Cuisance. Drużyna Brest przyjęła dwa mocne ciosy w samej końcówce, które okazały się tymi nokautującymi. Krótko potem arbiter zakończył spotkanie.

Olympique Marsylia - Brest 3:1

Bramki: Arkadiusz Milik (45+1), Florian Thauvin (88), Mickael Cuisance (90+3) - Lilian Brassier (71)

Olympique Marsylia: Mandanda – Álvaro González (77. Henrique), Balerdi, Ćaleta-Car – Kamara – Lirola, Thauvin, Chauí (46. Gueye), Nagatomo (66. H. Sakai) – Milik (84. Benedetto), Payet (84. Cuisance).

Stade Brest: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Brassier, Perraud – Charbonnier (77. Belkebla), Jean Lucas, Lasne (63. Cardona), Faivre – Le Douaron (63. Fadiga), Mounié.