MP w short tracku: Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z dwoma złotymi medalami

Zimowe
MP w short tracku: Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z dwoma złotymi medalami
Fot. Rafał Oleksiewicz/PZŁS
Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z Juvenii Białystok zdobyli w sobotę po dwa złote medale mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Gdańsku. Oboje prowadzą również w klasyfikacji wielobojowej.

Maliszewska i Anikiej okazali się najlepsi na dystansach 500 i 1500 metrów. Na krótszym z nich oboje do ostatnich metrów walczyli ze swoimi rywalami – Maliszewska drugą na mecie Nikolę Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) wyprzedziła o niewiele ponad jedną dziesiątą sekundy, natomiast Anikiej był lepszy od Diane Selliera o zaledwie dwie setne sekundy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zawody w Zakopanem storpedowane przez wiatr. Sobotni konkurs przeniesiony na niedzielę

 

– Cieszy mnie to, że udało się obronić tytuły mistrzowskie na 1500 m i 500 m. Wiem, że ludzie na mnie patrzą. Dyscyplina się rozwija, coraz więcej osób nam kibicuje. To pozwala czerpać radość ze wszystkich przejechanych kółek. Szczególnie w sezonie, który był tak trudny z powodu pandemii. Fajnie, że możemy ścigać się między sobą i się sprawdzać. Dziewczyny mówią, że ja ciągnę grupę, ale one też ciągną mnie. One się rozwijają i dzięki temu ja też się rozwijam, bo czuję, że mnie gonią. Nasza damska drużyna rośnie w siłę. Cieszę się, że mogę być liderem tej grupy, choć nigdy o to nie prosiłam – mówiła Maliszewska.

 

– Nie czuję się tak dobrze, jak bym chciała, ale jednak udało się wywalczyć brąz na 1500 m i 500 m. Wydaje mi się, że cieszy fakt, iż medale wywalczone na moim lodowisku, ale dla mnie najważniejsze jest to, by czerpać radość z jazdy. Ten sezon był dla mnie trudny. Miałam wzloty i upadki, na które złożyły się sprawy osobiste i fizyczne. Zrobię jednak wszystko, by było lepiej. Będę mocno pracować, by w przyszłym roku zdobywać jak najlepsze miejsca i razem z drużyną zdobyć medal na igrzyskach. Po to tam jedziemy – dodała Kamila Stormowska.

 

W sobotę rywalizowały również sztafety mieszane na dystansie dwóch tysięcy metrów. Najlepsza okazała się pierwsza sztafeta Juvenii Białystok, jadąca w składzie Hanna Sokołowska, Patrycja Maliszewska, Karol Nieścier i Rafał Anikiej. Na drugim miejscu finiszowała kolejna sztafeta Juvenii, w której składzie była m.in. Natalia Maliszewska, a na trzecim miejscu ekipa Stoczniowca Gdańsk.

 

– Szkoda sztafety mieszanej, bo nie wyszła tak, jak chcieliśmy, ale pamiętajmy, że mamy w składzie chłopaka, który jeszcze niecałe dwa miesiące temu miał nogę w gipsie. To, że jest z nami i może startować, to już duży sukces – mówiła Maliszewska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trenerzy Michael Greis i Anders Bratli zrezygnowali z pracy z biathlonową kadrą

 

W hali Olivia o medale mistrzostw Polski walczą zawodnicy reprezentujący siedem klubów. Na listach startowych jest siedemdziesięciu zawodników i zawodniczek z AZS Politechniki Opolskiej, MKS Błyskawicy Toruń, UKS Short Track MOSiR Giżycko, Juvenii Białystok, UKS Orlicy Duszniki-Zdrój, Orła Elbląg i Stoczniowca Gdańsk. Walka o krajowe medale spina klamrą rywalizację wśród seniorów, bo sezon rozpoczynał się zaległymi mistrzostwami Polski w Białymstoku.

 

W niedzielę, która będzie ostatnim dniem zmagań, zawodnicy rywalizować będą na dystansie 1000 metrów, a także w sztafetach kobiet (3000 metrów) i mężczyzn (5000 metrów). Tradycyjnie odbędą się również tzw. Super Finały, w których udział weźmie osiem najlepszych zawodniczek i zawodników mistrzostw. Transmisję z zawodów można śledzić na youtubowym kanale Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Impreza odbywa się bez udziału publiczności.

 

Mistrzostwa Polski w short tracku, sobota

 

Kobiety

 

500 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 43.718
2. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) 43.828
3. Kamila Stormowska (Stoczniowiec Gdańsk) 44.064

 

1500 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 2:42.557
2. Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska) 2:44.253
3. Kamila Stormowska (Stoczniowiec Gdańsk) 2:44.257 

 

Mężczyźni

 

500 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 41.976
2. Diané Sellier (Stoczniowiec Gdańsk) 41.998  
3. Paweł Adamski (Juvenia Białystok) 43.111

 

1500 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 2:28.171
2. Karol Nieścier (Juvenia Białystok) 2:29.270
3. Sebastian Hydzik (AZS Politechnika Opolska) 2:30.158

 

Sztafeta MIX
1. Juvenia Białystok I 2:47.541
2. Juvenia Białystok III 2:47.582
3. Stoczniowiec Gdańsk 2:48.471

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie